Spotkanie Andrzeja Dudy – kandydata na Prezydenta RP / z ramienia PIS / z wyborcami

Opis dodano: 2015-04-16

Spotkanie Andrzeja Dudy – kandydata na Prezydenta RP / z ramienia PIS / z wyborcami na placu przed Ratuszem w Nowym Sączu – 12 kwietnia 2015 r.

„Nigdy nie zapomnę tego widoku, kiedy wychodziłem z dziadkiem na starosądecki rynek i szliśmy na nabożeństwo do klasztoru klarysek, a przez centrum miasta szły tłumy ludzi” - mówił Andrzej Duda. – „Dziadek kiwał głową i mówił do mnie, że kolejarze idą na stację, żeby jechać do Nowego Sącza do pracy w ZNTK. Tego widoku już nie ma. I to jest także dzisiejsza Polska. Ilu ludzi miało wtedy pracę, a dzisiaj ilu z nich wyjechało za chlebem. To właśnie jest wielkie zadanie rządzących, żeby te normalne warunki przywrócić. W tym jest wielka rola prezydenta państwa. To właśnie on, z racji pełnionego mandatu, powinien wskazać kierunki rozwoju Polski. Jeśli wygram wybory, a wierzę w to, powołam przy urzędzie prezydenta Narodową Radę Rozwoju, która będzie składać się z uczciwych i kompetentnych ludzi chcących, razem z prezydentem, naprawiać nasze państwo”.

Podczas spotkania Starosta Nowosądecki Marek Pławiak udekorował Andrzeja Dudę „Złotym Jabłkiem Sądeckim”, najwyższym odznaczeniem lokalnym.

Andrzej Duda złożył kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II dla uczczenia dziesiątej rocznicy Jego śmierci i pod tablicą upamiętniającą Ks. Władysława Gurgacza, kapelana żołnierzy wyklętych.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica