Stary Sącz miejscem I-szego Polsko-Węgierskiego Forum

Opis dodano: 2019-05-24

Stary Sącz miejscem I-szego Polsko-Węgierskiego Forum.

Od 18-19 maja Stary Sącz był miejscem debaty o przyszłość i zacieśnianie współpracy polsko-węgierskiej. Na I-sze Forum pod hasłem „W trosce o poprawę jakości życia w Europie Środkowej”, przyjechały ważne postaci polskiej i węgierskiej polityki oraz biznesu, organizacje pozarządowe oraz władze lokalne. Wydarzeniu patronował marszałek sejmu Marek Kuchciński.

W regionie Polski, Małopolski a w szczególności Sądecczyzny potrzebna jest efektywna współpraca, między innymi w dziedzinie budowy nowoczesnej infrastruktury transportowej. Jest to niezbędne dla realizacji różnych planów, w zakresie rozwoju odpowiedniego klimatu dla inwestorów.
Polska jest zainteresowana budowaniem silnej pozycji państw regionu. Organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich Forum Polska-Węgry odbyło się pod hasłem „W trosce o poprawę jakości życia w Europie Środkowej”.

Głównym celem debat na Forum były m.in. intensyfikacja inwestycji, przyciąganie biznesu, a także wspieranie działalności badawczo-naukowej i wymiany kulturowej w Europie Środkowej.

Relacja Filmowa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica