Zimowe pejzaże urzekają swoim pięknem. Krzyżówka - Berest - Piorunka - Czyrna – Tylicz.

Opis dodano: 2021-01-11

Zimowe pejzaże urzekają swoim pięknem. Krzyżówka - Berest - Piorunka - Czyrna – Tylicz.
Gmina Krynica-Zdrój 10 stycznia 2021r.

Piękna trasa dla każdego turysty. Z okolicznych hal Gminy Krynica-Zdrój można podziwiać przepiękne widoki. Polany i lasy przyprószone są śniegiem. Swoje piękno pokazują również cerkwie w górskim krajobrazie. Lekki mróz spowodował skrzenie śniegu w promieniach słonecznych.

„Pewnego popołudnia udałem się na spacer. Śnieg miał różne odcienie kolorów, od białego po błękitny, w zależności od padającego światła. Każdy był zachwycający. Mróz, gwiazdki wyżłobione w śniegu, jak w bajce. Wpadając głęboko w śnieg szedłem dalej gdyż nigdy nie widziałem tak fantastycznych kolorów i naturalnych zdjęć.

Zatrzymałem się w pewnej chwili, usłyszałem dzwonki i jakieś dziwne odgłosy. Zamurowało mnie. Przede mną mknęły sanie, zupełnie białe jak śnieg, ciągnione przez renifery. Spod kopyt sypały się gwiazdy takie same jak na niebie. W tym czasie zaczęło prószyć śniegiem.
W saniach siedziała piękna kobieta – Anioł. Pomachała ręką w moim kierunku. Krótko trwała ta historia. Sanie wzbiły się w powietrze a ja długo wpatrywałem się niedowierzając temu wszystkiemu…………”


Marzenia są piękne. Dzięki nim powstają różne dzieła artystyczne. Ten krótki zamysł wyzwolił we mnie energię do stworzenia muzyki instrumentalnej z zimowym klimatem. Tak powstała kilka lat temu płyta „Białe sanie” z dziewięcioma utworami na krążku.


A teraz odbiegam zupełnie od tematu, w związku z czym mała dygresja. Organizm ludzki potrzebuje dużo tlenu i tu w terenie górskim jest okazja go pozyskać. Dziwi jednak fakt noszenia masek przez pary młodych czy małżeństwa na terenie górskim, wśród łąk i lasów, gdzie są oddaleni od innych w obrębie kilometra. Polacy są już tak nastraszeni, że nie wiedzą co czynią.


Relacja filmowa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica