Zwiedzamy Słowację – część IV. Miasto Stara Lubowna

Opis dodano: 2020-08-22

Zwiedzamy Słowację – część IV. Miasto Stara Lubowna.
15 sierpnia 2020r.

Kolejna wyprawa kolejowa z Muszyny do najstarszego miasta obecnego Spisza, Starej Lubovny. Plecak, kanapki, woda mineralna, kamera, aparat. To wszystko wystarczy by ruszyć w nieznane. Na dworcu w Muszynie słowacki „Delfinek” oczekuje jeszcze na pociąg krakowski i wkrótce po jego przyjeździe ruszamy.

Po drodze rwący i lśniący od słońca Poprad, przebiegające w oddali sarny. Pociąg wije się wzdłuż rzeki a górą przebiega droga po której mkną od czasu do czasu samochody. Mijamy granicę, jesteśmy już na terenach Słowacji. Kolorowe łąki, starannie utrzymane przez miejscową ludność pola. Duże bale siana przygotowane do wywozu, starannie poukładane. Zwracają uwagę i stanowią część składową pięknego krajobrazu. Zieleń, złociste łany zboża, ceglasto-pomarańczowe ścierniska układają mozaikę nie spotykanych na co dzień kolorów.

Dojeżdżamy do celu . Stacja Stara Lubovna. Co zobaczymy za chwilę ? Jest, jest piękny rynek otoczony różno barwnymi starymi kamienicami o wykwintnym wystroju. Jest też bardzo wysoki Kościół. Tu spotykamy obok fontanny parę młodych, przygotowujących się do ceremonii ślubu. Długa, piękna biała suknia układana przez panią fotograf. Uśmiech na twarzy, tak to sesja fotograficzna. A to dopiero początek naszej wycieczki w nieznane…….


Relacja filmowa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica