Funkcjonariusze KaOSG mianowani na pierwszy stopień w korpusie chorążych
We wtorek, 19 maja, w Komendzie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich odbyła się uroczysta zbiórka związana z wręczeniem aktów mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych Straży Granicznej.
Awansowani funkcjonariusze ukończyli szkolenie w zakresie szkoły chorążych, otwierając tym samym kolejny etap swojej zawodowej kariery. W gronie mianowanych znaleźli się doświadczeni strażnicy graniczni pełniący służbę zarówno w Komendzie Oddziału, jak i w podległych Placówkach Straży Granicznej.
Akty mianowania wręczyli Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek oraz Zastępca Komendanta KaOSG płk SG Renata Obrzut.
Uroczystość odbyła się w obecności kadry kierowniczej Oddziału oraz pocztu sztandarowego.
Komendant Oddziału pogratulował funkcjonariuszom uzyskanego stopnia oraz podkreślił znaczenie zdobytej wiedzy i doświadczenia w dalszej służbie. Życzył awansowanym wytrwałości w wykonywaniu obowiązków służbowych oraz motywacji do realizacji powierzonych zadań na najwyższym poziomie.
Andrzej Gulewicz MTV 24
Źródło: Justyna DROŻDŻ
Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej





























