sobota, 15 czerwca, 2024
artykuły

Gala Finałowa 4. Konkursu „Piękno Małopolski” w MCK SOKÓŁ

201views

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na koncert finałowy 4. Konkursu Literackiego „Piękno Małopolski – słowem opisane”, podczas którego wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla Laureatów oraz odbędzie się promocja Almanachu z pracami nagrodzonymi w 3. edycji Konkursu. Muzyczną oprawę wydarzenia zapewni zespół ALTERMOOD. Ten wyjątkowy finał Konkursu, którego Patronem Honorowym jest Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, odbędzie się w sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, 22 maja br. (środa) o godz. 17:00.

MCK SOKÓŁ po raz kolejny zaprosiło do udziału w Konkursie każdego kto zechciał opisać piękno Małopolski, fragmenty jej krajobrazu i architektury; piękno twórczości ludowej, rękodzieła, obrzędów i zwyczajów, legend, a nawet smaku niepowtarzalnych, tradycyjnych małopolskich potraw. Ale też piękno zwykłych ludzi, na co dzień zamieszkujących tę ziemię.


Czwarta edycja Konkursu Literackiego – podobnie jak trzy poprzednie – przyniosła obfity plon w postaci ponad trzystu prac, nadesłanych przez 184 autorów, napisanych prozą lub wierszem, gwarą lub językiem literackim. Tradycyjnie też Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: do lat 12, od 13 do 17 lat i od lat 18.

Gościem wydarzenia będzie zespół muzyczny ALTERMOOD, w skład którego wchodzą: Magdalena Kurnyta (wokal), Tomasz Grzegorzek (gitara basowa), Krzysztof Zwoliński (gitara elektryczna), Bartłomiej Michalik (perkusja) i Jonatan Hojdys
(klawisze).

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w kasie MCK SOKÓŁ.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Andrzej Gulewicz MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz