sobota, 18 maja, 2024
artykuły

Groźna pozostałość po II wojnie światowej w lesie w Naszacowicach 

344views

22 czerwca br. w miejscowości Naszacowicach mieszkaniec znalazł minę przeciwpancerną z czasów II wojny światowej. We wskazany rejon zostali wezwani saperzy z Krakowa, natomiast do ich przybycia, znalezisko zabezpieczali policjanci ze Starego Sącza.

22 czerwca br. około godziny 8:30 oficer dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w lesie w miejscowości Naszacowice został odnaleziony przedmiot przypominający minę. Na miejsce został skierowany policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji, który potwierdził, że znalezisko jest najprawdopodobniej radziecką miną przeciwpancerną z czasów II wojny światowej. Policjanci nawiązali kontakt z 16. Batalionem Powietrznodesantowym z Krakowa, a do czasu przyjazdu saperów zabezpieczali miejsce, gdzie znaleziona została mina. Jeszcze tego samego dnia groźna pozostałość po II wojnie światowej została zabrana do neutralizacji.

UWAGA!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję!

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać ani przenosić, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy nim grozi wybuchem, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu!

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu