wtorek, 28 maja, 2024
artykuły

Grupa PKL planuje reaktywację i rozwój całorocznego ośrodka turystycznego Muszyna-Wierchomla

317views

Grupa PKL w drodze przetargu ogłoszonego przez Miasto i Gminę Uzdrowiskową Muszyna, zostanie większościowym udziałowcem w spółce Muszyna SKI Sp. z o.o. To szansa na reaktywację niegdyś popularnego ośrodka turystycznego z trasami narciarskimi przeznaczonymi dla początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy. Ośrodek w gminie Muszyna może nie tylko wzbogacić ofertę Grupy, ale również uzupełnić propozycje sąsiadującego z nią ośrodka PKL na Jaworzynie Krynickiej.

– Jesteśmy w trakcie procesu przejęcia ośrodka Muszyna-Wierchomla, co wpisuje się w strategię rozwoju Grupy PKL. Ośrodek ma całoroczny potencjał dla turystów i będzie jednocześnie uzupełnieniem oferty dla narciarzy dostępnej w sąsiednim ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Ośrodek turystyczno-narciarski Muszyna-Wierchomla będzie całoroczną atrakcją i miejscem ciekawym na rodzinne wycieczkiZimą z tras skorzystają początkujący oraz średniozaawansowani narciarze. Reaktywacja ośrodka, realizowana w obszarze przeznaczonym planistycznie dla narciarstwa, pozwoli także na zwiększenie atrakcyjności regionu oraz wpłynie na zwiększenie liczby osób zainteresowanych sportami zimowymi. Inwestycja Grupy PKL i PFR zakłada powstanie między innymi: wyciągów narciarskich, tras narciarskich oraz rowerowych, parkingów, obiektów gastronomicznych oraz infrastruktury towarzyszącej.

– To ważny dzień dla Gminy i mieszkańców Muszyny. Zyskujemy znakomitego inwestora, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży turystycznej. Liczymy, że ośrodek PKL w Muszynie będzie nowoczesną i rodzinną stacją narciarską zimą ale także świetnym miejscem na urlop latem – mówi Jan Golba, Burmistrz Muszyny.

Inwestycja Grupy PKL i PFR pozwoli wraz z sąsiadującym ośrodkiem Jaworzyna Krynicka stworzyć kompleks dla narciarzy na wszystkich poziomach zaawansowania. Przed Grupą PKL postępowanie przed UOKIK, które po pozytywnej decyzji zakończy proces zakupu.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane