czwartek, 23 maja, 2024
filmy

I Ogólnopolski Festiwal Aranżacji Muzycznej „Aranżacja Fest 2024” w Kaliszu

181views

Centrum Kultury i Sztuki  27 kwietnia 2024r.

Impreza, której organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu miała miejsce w dniach 27 i 28 kwietnia. Do udziału w konkursie zaproszono  solistów wraz z zespołami wykonującymi  muzykę rozrywkową niemal z całej Polski.

W konkursie przewidziano cenne nagrody pieniężne. Mistrzowskiej lekcji aranżacji udzielał  Jan Stokłosa.  W związku z ogólnopolskim zasięgiem do Kalisza zjechali muzycy z Tych, Ostrowa Wielkopolskiego, Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Lubonia, Katowic, Gdańska, Wałbrzycha, Łodzi, Nielepic, Poznania i Rzeszowa. W konkursie wziął udział również solista wraz z zespołem z Kalisza.

Muzycy mieli możliwość uczestnictwa w lekcjach dotyczących aranżacji, prowadzonych przez uznanych muzyków, specjalistów kompozycji i aranżacji w tym Jana Stokłosy, a podczas przesłuchań każdy uczestnik mógł zaprezentować swój autorski utwór przed  profesjonalnym jury w składzie: Kasia Moś, Mateusz Moś i Jan Stokłosa.  

W programie imprezy przewidziano też specjalny koncert z udziałem  Kasi Moś oraz Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso, pod batutą Marka Mosia.

Był to pierwszy tego typu festiwal w Polsce i w samym Kaliszu. Prawdopodobnie będą kolejne.

Fragmenty z przesłuchań zespołów nagrane i emitowane za zgodą organizatora festiwalu.

Relacja filmowa

Andrzej Gulewicz MTV24