sobota, 18 maja, 2024
artykuły

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole SG

171views

4 marca w auli Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie odbyła się pierwsza w historii szkoły inauguracja roku akademickiego. W uroczystości wziął udział Komendant Karpackiego Oddziału SG – gen. bryg. SG Adam Jopek, który wręczył gen. bryg. SG dr. Piotrowi Boćko – Rektorowi – Komendantowi Wyższej Szkoły Straży Granicznej góralską ciupagę, jako symbol „władzy podhalańskiej”.

Wśród 42 nowo przyjętych w poczet studentów funkcjonariuszy znalazło się 6 Pograniczników z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

To zupełnie nowa perspektywa dla ludzi młodych, którzy podejmując decyzję o wstąpieniu do służby w Straży Granicznej, otrzymują również możliwość bezpłatnego studiowania.

Przypominamy, że do służby w Karpackim Oddziale Straży Granicznej mogą ubiegać się już tegoroczni maturzyści, zanim zakończą edukację w szkole średniej. Szczegółowe informacje o rekrutacji kandydatów do służby znajdują się na stronie BIP Karpackiego Oddziału SG w dziale Rekrutacja do służby w Straży Granicznej pod adresem: https://bip.karpacki.strazgraniczna.pl/s09/rekrutacja-do-sluzby-w/9965,NABOR-DO-SLUZBY-PRZYGOTOWAWCZEJ-W-KARPACKIM-ODDZIALE-SG.htm

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna Drożdż

            Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej  

Zdjęcia: WS SG w Koszalinie