czwartek, 23 maja, 2024
filmy

Inwestycje Muszyny wybiegają w daleką przyszłość

1kviews

Muszyna  7 marca  2024r.

W ostatnim okresie czasu w Muszynie zostały oddane gigantyczne inwestycje, szczególnie takie inwestycje, które będą służyły dla rozwoju turystyki, również dla poprawy bytów mieszkańców oraz dla utworzenia miejsc pracy.

Ogromną popularnością cieszy się zamek oblegany przez turystów, kolejnym obiektem jest wieża widokowa na Malniku, który cieszy się dużą popularnością wśród zwiedzających. Hitem tego terenu będzie rodzinny park rekreacji nad potokiem Szczawnik i docelowo druga część tej inwestycji czyli podniebny rower, coś czego jeszcze w Polsce nie ma.

Zlikwidowane zostało usuwisko na drodze biegnącej do granicy państwa ze Słowacją. Przewidziana jest dalsza rozbudowa ogrodów. Ruszy niebawem budowa dalszej części obwodnicy. Miasto chce uruchomić w oparciu o swój nowy tabor miejską komunikację do Krynicy. W toku budowa kolejki gondolowej na Malnik. W Żegiestowie powstanie kamienna plaża, deptak od Wiktora aż do centrum. Powstanie gigantyczny teren rekreacji na Szczawniku łączący wyciągami bądź kolejką gondolową trzy gminy, w tym Jaworzynę.

To tylko niektóre inwestycje, które zostały już zrealizowane i te kluczowe dla dalszego rozwoju miasta, które chce zakończyć Jan Golba Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Rozmawiała Małgorzata Kareńska-Gulewicz                              

Relacja filmowa

Andrzej Gulewicz  MTV24