czwartek, 23 maja, 2024
filmy

Izabela Montelatyc „Bellamonte – wystawa sztuki nie tylko użytkowej”

167views

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu 26 kwietnia 2024r.

Izabela Montelatyc prezentuje w Galerii Centrum w Kaliszu „Bellamonte”,  wystawę sztuki nie tylko użytkowej, którą warto zobaczyć. Wernisaż wystawy miał miejsce 26 kwietnia z udziałem niezliczonej ilości gości, a wystawę można oglądać do 9 maja 2024r.

Izabela Montelatyc jest projektantką i stylistką wnętrz. Pasjonują ją niekonwencjonalne pomysły na aranżację pomieszczeń. Niejednokrotnie sama realizuje i wykonuje zaplanowane przez siebie projekty na miejscu u zamawiającego.

Dzięki wrodzonym umiejętnościom i niezliczonym pomysłom potrafi wyczarować różnorodne stylizacje wnętrz, które zamieniają je w arcydzieła sztuki. Do swoich prac używa różnych technik i różnych materiałów. Jest również autorką, rzeźb, obrazów, murali oraz wystylizowanych mebli zgodnie z zapotrzebowaniem inwestorów.

Wyobraźnia oraz realizacja tej wyobraźni w efekcie zamienia wnętrza oraz przedmioty w prawdziwe dzieła sztuki, nawiązujące niejednokrotnie do różnych epok czy do obrazów ze snu. Jako pasjonatka sztuki użytkowej oraz oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych, Izabela Montelatyc wprost zadziwia pomysłowością, unikalnym stylem  i swoimi umiejętnościami.  Potrafi zmienić świat i życie na piękniejsze i bardziej wyjątkowe.

Izabela Montelatyc jest Kaliszanką ale od 20-tu lat działa w Anglii, gdzie jest właścicielką firmy HOME CREATIONS, której Atelier mieści się w DURHAM na północy Anglii. Działa również na terenie całej Polski. W Kaliszu jej pracownia mieści się przy ul.Grodzkiej 11

Andrzej Gulewicz  MTV24