czwartek, 30 maja, 2024
artykuły

Jutro Święto Policji na deptaku w Krynicy-Zdroju. Na sądeczan i turystów czekają liczne atrakcje 

280views

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Święta Policji, które zostaną zorganizowane w najbliższy czwartek, tj. 20 lipca br. o godzinie 12:00 na deptaku przed budynkiem Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.  

Podczas uroczystego apelu zostaną wręczone odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Będzie to również doskonała okazja, by podziękować za rzetelną służbę i pracę na rzecz sądeckiej jednostki.  

Po zakończeniu apelu, wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik profilaktyczno-edukacyjny z pokazem sprzętu służb mundurowych oraz promocja zawodu policjanta. Stoiska promocyjne oprócz Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przygotował m.in. Oddział Prewencji Policji w Krakowie, Karpacki Oddział Straży Granicznej, Państwowa Straż Pożarna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., IPA Nowy Sącz, Moto Park Kraków, Słotwiny Arena, Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka, Maltańska Służba Medyczna. 

Chętni będą mogli z bliska przyjrzeć się sprzętom oraz pojazdom wykorzystywanym przez mundurowych podczas codziennej służby, odbić swoje linie papilarne na pamiątkowym dyplomie czy wziąć udział w konkursach na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. Będzie można także obejrzeć amerykański radiowóz oraz policyjne motocykle retro, jak również wystawę pod hasłem „Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata” przygotowaną przez Fundację Dorastaj z Nami. Nie zabraknie drobnych upominków, gadżetów i materiałów promocyjnych. Dla najmłodszych sporą atrakcją będą dmuchane zjeżdżalnie.  

Korzystając z okazji policjanci będą zachęcać do wstąpienia w szeregi formacji. Osoby, które są zainteresowane tym zawodem, uzyskają od funkcjonariuszy informacje na temat służby oraz procesu rekrutacji.

Policja serdecznie zaprasza

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu