niedziela, 26 maja, 2024
artykuły

Już od roku możemy podziwiać Bieszczady z zupełnie nowej perspektywy i wysokości. PKL Solina obchodzi pierwsze urodziny!

307views

Zielone wzgórza, jeziora i monumentalna zapora – tymi widokami możemy już od roku zachwycać się podczas podróży koleją gondolową w solińskim ośrodku turystycznym Grupy PKL i PFR. To wyjątkowe miejsce stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji regionu oraz najchętniej odwiedzanych przez turystów z całej Polski. Tegoroczne wakacje w Solinie – za sprawą nowych atrakcji, zwiększonej ilości gondoli oraz letnich wydarzeń – zapowiadają się również wyjątkowo.

Nowoczesna technologia, przestrzeń, historie oraz legendy związane z regionem, a także niesamowite krajobrazy widziane z wysokości gondoli – to tylko niektóre z zalet ośrodka turystycznego w Solinie, który możemy odwiedzać już rok. I chodź piękno bieszczadzkich pejzaży od tego czasu się nie zmieniło i nieustannie zachwyca, to podkarpacka atrakcja Grupy PKL i PFR wciąż rozwija swoją ofertę, by jeszcze bardziej zaskoczyć i zadowolić gości. W wakacje oprócz większej ilości gondoli, nowych rozrywek w Paku Tajemnicza Solina, skorzystamy również z niezwykłych letnich aktywności oraz występów artystycznych, które zaplanowane są na każdy weekend lata

– Dla ośrodka turystycznego PKL w Solinie to był niezwykły rok. Dokładamy wszelkich starań, by rozwijać ośrodek i wzbogacać ofertę o dodatkowe atrakcje oraz interesujące wydarzenia. Zapraszamy wszystkich do Soliny, by wspólnie powitać lato, a także spędzić rodzinnie wakacyjne chwile, no i oczywiście poznać bliżej Bieszczady – mówi Daniel Pitrus, prezes Grupy PKL.

Więcej gondoli i jeszcze więcej atrakcji

Kiedy w minionym roku ośrodek turystyczny Grupy PKL i PFR został udostępniony do dyspozycji było 25 gondoli. Od początku tegorocznych wakacji turyści mogą skorzystać aż z 34 gondoli, które pozwalają wyruszyć w niezwykłą podróż ze stacji początkowej Plasza do stacji końcowej na Górę Jawor. Dzięki temu czas oczekiwania na przejazd i podziwianie malowniczych widoków będzie znacznie krótszy.

Spektakularne bieszczadzkie scenerie można podziwiać nie tylko z gondoli, ale także z wysokości tarasu Wieży Widokowej, z której krajobrazy są niesamowite. Do naszej dyspozycji są także sala multimedialna w stacji dolnej Plasza (preshow), Kawiarnia na Wieży oraz Karczma Jawor serwująca dania kuchni regionalnej

Czadowe lato w ośrodku PKL Solina

Tegoroczne wakacje w bieszczadzkim ośrodku turystycznym Grupy PKL i PFR będą wyjątkowe. Czadowe lato w Solinie rozpocznie trzydniowym piknikiem rodzinnymOd 30 czerwca do 2 lipca zaplanowane zostały wyjątkowe wydarzenia, a także po raz pierwszy w Parku Tajemnicza Solina zostaną udostępnione nowe atrakcje: Ścieżka w drzewach, Wąwóz Biesa czy Rusałkowy Ruczaj. W tych dnia możemy spodziewać się także dodatkowych atrakcji, które pozwolą bardzo wyjątkowo powitać wakacje i sprawią, że zdecydowanie będą czadowe!

Rusałki oraz Czady przeniosą najmłodszych w wyjątkowy świat fantazji i zapewnią najlepszą zabawę. Interesujące konkursy, gry i zabawy umilą czas spędzony w solińskim ośrodku turystycznym. Atrakcje zaplanowane w Parku Tajemnicza Solina dostarczą sporo emocji i rozrywki.

Wydarzenia towarzyszące i dodatkowe aktywności zaplanowane są na każdy wakacyjny weekend. Co tydzień w ośrodku czekać będą niespodzianki, nietuzinkowe zabawy, a także wyjątkowi artyści, którzy dla odwiedzających przygotowali wspaniałe występy i niezapomniane show.

Wszystkie informacje na temat planowanych wydarzeń w ośrodku turystycznym znajdują się w mediach społecznościowych PKL Solina oraz na stronie www.pkl.pl

Wszystkie informacje na temat wakacyjnych aktywności oraz przygotowanych atrakcji znajdują się  na stronie www.pkl.pl.

PKL rekomendują zakup biletów i tourpassów na wyjazdy kolejami w swoich ośrodkach turystycznych w sklepie internetowym www.pkl.pl lub na miejscu w biletomatach.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz MTV24

Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane