wtorek, 25 czerwca, 2024
artykuły

Już w sobotę w Krynicy-Zdroju ogólnopolska inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

194views

Już w najbliższą sobotę, tj. 16 grudnia br., rusza cykliczna ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Jej inauguracja obędzie się w Małopolsce, na stoku w Krynicy-Zdroju.

W sobotę 16 grudnia br. serdecznie zapraszamy do Krynicy-Zdroju na ogólnopolską inaugurację kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 na krynickim stoku Słotwiny Arena. Policjanci prewencji z Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, przypomną podstawowe zasady bezpiecznego korzystania ze stoków. W akcję włączą się również ratownicy Grupy Krynickiej GOPR. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji, w tym konkursy z nagrodami i możliwość obejrzenia z bliska sprzętu służbowego policjantów i goprowców. O bezpieczeństwo użytkowników stoku zadba policyjny patrol narciarski.

Celem kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu