poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
artykuły

Już wkrótce poznamy Miss Polski 2023!

482views

To już……16 lipca ( niedziela ), odbędzie się 34 finałowa gala konkursu Miss Polski 2023!  Na scenie amfiteatru w Nowym Sączu zaprezentują się 32 finalistki, po dwie reprezentantki każdego z województw, które ubiegać się będą o koronę i tytuł Najpiękniejszej Polki!

Galę poprowadzi Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna i Ilona Krawczyńska.

Gwiazdami gali Miss Polski 2023 będą: znana i lubiana wokalistka Kasia Moś, reprezentantka Polski na Eurowizji 2023 – Blanka, zwycięzca 18. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi znajomo” Oskar Cyms oraz Filip Lato – laureat dziewiątej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Droga do finałowej gali trwała kilka miesięcy. Organizatorzy konkursu poszukiwali kandydatek do korony podczas konkursów regionalnych i castingów otwartych, w których w sumie wzięło udział kilkaset kandydatek. Eliminacje ćwierćfinałowe pozwoliły im wybrać 150 półfinalistek, z których ostatecznie wyłoniono nasze finalistki. 

Kandydatki do korony przygotowują się do finału już od maja. Mają za sobą trzy zgrupowania i cykl szkoleń, m.in. z wystąpień publicznych, social mediów, samoobrony, czy radzenia sobie ze stresem, które pozwoliły im jak najlepiej przygotować się do jutrzejszego występu. 

Podczas ostatnich dwóch zgrupowań, które odbyły się w Małopolsce, miały okazję bliżej poznać ten region i wziąć udział w wielu sesjach zdjęciowych i nagraniach materiałów video, które zostaną wyemitowane podczas gali. Pracowały również nad prezentacją na scenie pod okiem jednej z najlepszych choreografek – Anny Bubnowskiej. 

Dziś zobaczymy je na scenie w kilku odsłonach. Dziewczyny wystąpią między innymi w sukniach wieczorowych i sukniach ślubnych z kolekcji Izabeli Janachowskiej. Nie zabraknie pokazu sukienek koktajlowych marki LOU, garniturów Violi Piekut, kostiumów kąpielowych Relleciga i idealnej na lato kolekcji Sheila.

W tym roku finalistki oceniać będzie panel ekspertów, w skład, którego wchodzą m.in. Izabela Janachowska, Ewa Wachowicz, Marcelina Zawadzka, Elżbieta Sawerska – Miss Polski 2004, Aleksandra Klepaczka – Miss Polski 2022 i Katarzyna Krzeszowska – Miss Polski 2012.

Podczas finałowej gali, poza tytułem Miss Polski 2023 przyznane zostaną tytuły: 1,2,3,i 4 Wicemiss, Miss Widzów Polsatu, Miss Jubilera Schuberta, Miss Elegancji, Miss Foto, Miss Mediów Społecznościowych. Uczestniczki konkursu wybiorą spośród siebie Najsympatyczniejszą Miss.

Zdobywczyni tytułu Miss Polski 2023 otrzyma nagrodę pieniężną, w wysokości 60 000,00 zł ufundowaną przez Muszyniankę, skuter Vespa, hulajnogę elektryczną Motus, komplet złotej biżuterii ufundowanej przez Jubilera Schuberta oraz pakiet szkoleń, dostosowanych do jej potrzeb.

Transmisję na żywo z tego wydarzenia można zobaczyć  dziś o godz. 20:00 na antenie telewizji Polsat.

Show organizowany i realizowany jest przez Nową Scenę, a producentem jest Telewizja Polsat. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a Gospodarzem Miasto Nowy Sącz.

Bilety na to wydarzenie są dostępne na platformie KupBilet.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Festiwal Piękna 2023, Nowa Scena

Fot. aut i Nowa Scena