wtorek, 21 maja, 2024
artykuły

Kino SOKÓŁ zaprasza na niesamowity seans filmowy!

168views

W poniedziałek, 28 sierpnia, o godzinie 16:00 Kino SOKÓŁ zaprasza na specjalny pokaz filmu O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ z udziałem reżyserki Magdaleny Nieć.

Odkryj niezwykłą opowieść o czworonogu, którego pasja do podróży koleją poruszyła serca milionów ludzi.
Część ujęć powstała na Dworcu Kolejowym w Nowym Sączu, co sprawia, że to także świetna okazja do zobaczenia naszego regionu na wielkim ekranie.

Przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa-podróżnika, czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven.

W obsadzie wyczekiwanego filmu znaleźli się m.in. Mateusz Damięcki, Monika Pikuła, Adam Woronowicz i Liliana Zajbert. Za kamerą stanęła Magdalena Nieć („Detektyw Bruno”).

O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ to film, na który widzowie czekali latami – ponadczasowy, międzypokoleniowy, z happy endem i uroczym owczarkiem szwajcarskim w roli głównej. Obraz gwarantujący pełną rozmachu rozrywkę i niezapomniane emocje, przekładające się na wielką lekcję przyjaźni, empatii i ekologii.

O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ to również kolejna produkcja własna CANAL+ ORIGINAL. A zatem – wskocz do pociągu byle jakiego, dołącz do psa Lampo i przeżyj to, co on podczas pełnych radości i niespodzianek wypraw od Bałtyku aż po szczyty gór.

Spotkanie poprowadzi filmoznawca Filip Nowak. Bilety na to wydarzenie w cenie 14 i 17 zł.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz