piątek, 19 lipca, 2024
artykuły

Klub Filmowy III Wieku w Kinie SOKÓŁ

310views

W czwartek, 21 grudnia, o godzinie 12:15, w ramach Klubu Filmowego III Wieku, Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza serdecznie na projekcję filmu UŚMIECH LOSU w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego.

Skąpana w słońcu grecka wyspa, piękna kobieta, rodzinna tajemnica i prawda czekająca na odkrycie. Wszystko to w najnowszym filmie ulubieńca polskiej publiczności – Andrzeja Jakimowskiego, autora obsypanych nagrodami dzieł: Imagine, Sztuczki i Zmruż oczy. Luźno oparta na motywach życia i twórczości fotografa Jacka Przybyłowskiego, rozgrywająca się w malowniczych, śródziemnomorskich plenerach opowieść o poszukiwaniach szczęścia, miłości i własnego miejsca na Ziemi. Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, filmowa podróż w nieznane, która uwiedzie wszystkich miłośników Greka Zorby, ognistego smaku rakii oraz bestsellerowego Maga pióra Johna Fowlesa.

Andrzej (Mateusz Kościukiewicz), fotografik ze Śląska, przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że ten zapisał mu w testamencie kamienny szałas oraz położone w cieniu wulkanu pole. Rozczarowany spadkiem Andrzej postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan i decyzje, które dotychczas wydawały się oczywiste, komplikują się, kiedy Andrzej poznaje Lenę (Ifigeneia Tzola). Piękna Greczynka kompletnie zawróci chłopakowi w głowie, a to, co wydarzy się wkrótce, zmieni jego spojrzenie na świat i zmusi do zadania pytania – co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze?

Klub Filmowy III Wieku to cykl filmowy odbywający się raz w miesiącu w Kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu. Spotkania kierowane są przede wszystkim do osób należących do Sądeckiego Uniwersytetu III Wieku, ale na filmy prezentowane w ramach cyklu może przyjść każdy.

Bilety w cenie 16 zł (10 zł – członkowie Klubu).

Andrzej Gulewicz  MTV24

MCK Sokół Nowy Sącz