czwartek, 23 maja, 2024
artykuły

Kolejne miasto etapowe odkryte. Prudnik gospodarzem mety 4. Etapu

249views

– Mogę już dziś z wielką radością ogłosić kolejny bardzo ważny punkt na mapie tegorocznej trasy Tour de Pologne. Miasto Prudnik będzie gospodarzem mety czwartego etapu. Dziękuję za zainteresowanie wyścigiem panu burmistrzowi Grzegorzowi Zawiślakowi. Razem będziemy współpracować nad wykorzystaniem potencjału promocyjnego jaki daje Tour de Pologne. 

Podczas konferencji prasowej w Prudnickim Ośrodku Kultury, Czesław Lang ogłosił kolejnego gospodarza tegorocznej 81. edycji Tour de Pologne. Do grona miast dołącza Prudnik, malownicze miasto i jedno z najstarszych w Polsce, jest położone w województwie opolskim. Właśnie w Prudniku Czesław Lang zorganizuje metę czwartego etapu.

W spotkaniu obok Czesława Langa głos zabrał także burmistrz Prudnika, Grzegorz Zawiślak – Coś niemożliwego w Prudniku jest możliwe, coś co było nieprawdopodobne jest prawdopodobne, kolejny raz udowadniamy, że przekraczamy granice… A to co się wydarzy będzie najlepszą promocją Prudnika, od lat i na pewno na wiele lat– mówił burmistrz miasta. 

Dogodne położenie miasta sprawia, że Prudnik jest bazą wypadową na polsko-czeskim pograniczu. Nie jest przypadkiem, że to z tego miejsca wyruszają cykliści, by zdobywać najpiękniejsze góry i wzniesienia Sudetów Wschodnich. Szczególna rola turystyki rowerowej i kolarstwa w Prudniku to wynik tradycji. Z ziemi prudnickiej pochodzą mistrzowie polskiego kolarstwa: Stanisław Szozda i Franciszek Surmiński. 

Prudnik, to miasto bogate w atrakcje turystyczne. Odwiedzający mogą przejść specjalnie zaprojektowany Szlak Miejski o długości blisko pięciu kilometrów. Pozwoli to na odkrycie średniowiecznych zabytków, takich jak Wieża Woka, czy klasycystyczny ratusz, a także barokowy kościół parafialny pw. Św. Michała Archanioła. 

Powoli są odkrywane karty tegorocznego Tour de Pologne. Wczoraj ogłoszono start edycji we Wrocławiu, gdzie 12 sierpnia spod Hali Stulecia kolarze wyruszą na trasę. Dzień wcześniej oficjalna prezentacja ekip w tej samej lokalizacji. 81. Tour de Pologne potrwa od 12 do 18 sierpnia 2024 roku.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe Lang Team Warszawa