wtorek, 25 czerwca, 2024
artykuły

Koncert Noworoczny dla Sądeczan już 14 stycznia 2024!

194views

Koncert Noworoczny dla Sądeczan jest już tradycją. Każdego roku, na początku stycznia, tłumy mieszkańców wypełniają salę im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, które jest organizatorem tego wspaniałego wydarzenia.

Wraz z organizatorami rok 2024 przywitamy w niedzielę 14 stycznia o godzinie 17:00. Inicjatorem koncertów oraz ich wykonawcą pozostaje niezmiennie Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Zespół ten przygotowuje na tę wyjątkową okazję specjalny program, obejmujący arie operetkowe, fragmenty musicali, przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej. Orkiestrze towarzyszą soliści zespołu oraz wybitni śpiewacy z Polski i zagranicy, w tym laureaci Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, który odbywa się w Nowym Sączu w MCK SOKÓŁ. Z okazji jubileuszowej edycji tego wydarzenia gościem specjalnym będzie znakomita mezzosopranistka Małgorzata Walewska.

Wykonawcy:
Iwona CHRUŚLICKA – sopran
Natalia ZABRZESKA-BOROWIEC – sopran
Gość Specjalny: Małgorzata WALEWSKA – mezzosopran
Rafał BARTMIŃSKI – tenor

ORKIESTRA REPREZENTACYJNA STRAŻY GRANICZNEJ
pod dyrekcją ppłk. SG Leszka MIECZKOWSKIEGO

MAGDALENA MIŚKA-JACKOWSKA – prowadzenie

Bilety do nabycia od 3 stycznia 2024 r. on-line oraz w kasie MCK SOKÓŁ, a także w biletomacie w Centrum Handlowym GOŁĄBKOWICE (ul. Prażmowskiego 11) w cenie 80 i 90 zł.

Sponsorem wydarzenia jest Jubiler SEZAM.

Andrzej Gulewicz   MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz