poniedziałek, 15 lipca, 2024
artykuły

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej ze zbiórką dla byłego perkusisty

217views

W czasie „Koncertu Nocy Letniej” w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, który odbędzie się w czwartek 13 lipca 2023 r. na dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, zaplanowano zbiórkę na rzecz byłego muzyka Orkiestry – Jacka Gawreckiego.

W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze utwory m.in.: Marka Grechuty, Jarosława Kukulskiego, Henryka Warsa, Andrzeja Zielińskiego.

Wraz z Orkiestrą wystąpią: Natalia Zabrzeska-Borowiec, Iwona Chruślicka, Wiktoria Ziobrowska oraz Hania Sitko. Gościem specjalnym wydarzenia będzie polski aktor, piosenkarz, kompozytor i autor tekstów piosenek Marcin Januszkiewicz.

Dodatkowo, podczas koncertu, odbędzie się zbiórka charytatywna na rehabilitację długoletniego koncertmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej – Jacka Gawreckiego.

Jacek jeszcze do niedawna cieszył się życiem. Stawiał na aktywność, często chodził na basen, jeździł na rowerze. Ulubionym jego zajęciem była gra na perkusji. Całe życie był z nią związany – jako mały chłopiec zaczął od grania na garnkach, później uczył się w Wojskowym Liceum Muzycznym w Gdańsku. Swoje marzenia zawodowe spełniał w Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz ucząc gry na perkusji dzieci i dorosłych.

W grudniu 2021 roku życie Jacka uległo całkowitej zmianie. Dostał udaru niedokrwiennego mózgu. Dzięki szybkiej reakcji bliskich i pomocy lekarzy, udało się uratować życie. Teraz jednak Jacek zmaga się z powikłaniami po udarze i uczy się wszystkiego od nowa. Każdy dzień jest dla niego wyzwaniem i ogromną walką o samodzielność. Jedyną nadzieją jest rehabilitacja.

Każdy z nas może wesprzeć Jacka:- wpłacając dowolną kwotę na specjalnie dedykowaną dla niego zbiórkę:  przekazać 1,5 % swojego podatku na jego subkonto w Stowarzyszeniu Sursum Corda wpisując w rozliczeniu rocznym KRS 00000 20 382 i podając cel szczegółowy: 6876 Jacek Gawrecki.

Prosimy o wsparcie, a Jackowi życzymy siły, wytrwałości i powrotu do zdrowia.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna DROŻDŻ

               Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału