poniedziałek, 18 maja, 2026
artykuły

Legendarny skład SBB w Nowym Sączu!

213views

7 maja 2026 roku o godzinie 19:00, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ stanie się polską stolicą rocka. Na scenie wystąpi legenda – zespół SBB w swoim oryginalnym składzie: Józef Skrzek, Apostolis Anthimos oraz Jerzy Piotrowski.

To wydarzenie, na które fani czekali latami. Po wielu dekadach i różnych odsłonach działalności grupy, publiczność w Nowym Sączu będzie miała unikalną okazję usłyszeć „złote trio”, które na początku lat 70. zrewolucjonizowało polską scenę muzyczną.

SBB (pierwotnie Silesian Blues Band, później rozwinięte jako Szukaj, Burz, Buduj) to formacja, która od 1971 roku wyznacza standardy muzycznej brawury. Od współpracy z Czesławem Niemenem, po samodzielne podbijanie europejskich festiwali, zespół zawsze stawiał na bezkompromisowość i artystyczną wolność.

Podczas wieczoru w SOKOLE usłyszymy unikalną fuzję rocka progresywnego, jazzu i bluesa. W programie nie zabraknie nawiązań do kultowych albumów, takich jak „Pamięć”, „Ze słowem biegnę do ciebie” czy „Memento z banalnym tryptykiem”, które do dziś stanowią fundament polskiej fonografii.

Bilety w sprzedaży.

Więcej informacji na stronie www.mcksokol.pl

Andrzej Gulewicz  MTV 24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz