wtorek, 21 maja, 2024
artykuły

MAGIA LOTU – ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie!

206views

To ostatni moment na zgłoszenie się do udziału w konkursie plastycznym MAGIA LOTU, którego organizatorami są Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Stowarzyszenie ORION, a pomysłodawcą wydarzenia jest Stanisław Szarek – plastyk, pedagog, Kawaler Orderu Uśmiechu.

Konkurs adresowany jest do rodzin (dzieci z rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami) oraz grup szkolnych i podwórkowych (maksymalnie 5-osobowych), które wraz z członkami rodzin (rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami) wykonają pracę plastyczną o tematyce lotniczej.

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, której tematem jest scena związana z lataniem, lotnictwem, samolotami oraz marzeniami o lataniu.

Poprzez scenę rozumie się plastyczne przedstawienie tematu związanego z lataniem wraz z tłem/otoczeniem. Cała powierzchnia pracy powinna być wypełniona treścią. Praca może zostać wykonana dowolną techniką płaską (nie przestrzenną), np.: kredki, farby, pisaki, pastele, itp. Praca ma być wykonana na papierze, brystolu, kartonie, kartonie kolorowym, tekturze. Minimalny format pracy to B2 (500×700 mm, pion lub poziom). Każdy z uczestników (rodzina) może złożyć maksymalnie jedną pracę.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest rejestracja poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie MCK SOKÓŁ oraz wykonanie i przesłanie pracy na adres Organizatora: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, do 25 sierpnia br.

Spośród uczestników zostaną wyłonieni laureaci I, II i III miejsca w dwóch kategoriach – praca rodzinna oraz praca grupowa.


Laureaci Konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz vouchery na zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Nagrodą główną w obu kategoriach jest lot widokowy nad Sądecczyzną. Fundatorem nagród głównych jest Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przy współpracy Aeroklubu Podhalańskiego im. Leopolda Kwiatkowskiego. Wszystkie nadesłane prace zostaną nagrodzone dyplomem.

Ogłoszenie wyników Konkursu oraz fotografie prac laureatów opublikowane zostaną po 1 września br. na stronach internetowych Organizatorów Konkursu. Wręczenie nagród nastąpi 9 września o godz. 12:00 w sali im. Romana Sichrawy w MCK SOKÓŁ. Rozdanie nagród poprzedzą warsztaty modelarskie, na które zostaną zaproszeni Laureaci Konkursu.

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin dostępne na stronie https://mcksokol.pl/wydarzenie/ogolnopolski-konkurs-plastyczny-magia-lotu

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz