sobota, 18 maja, 2024
artykuły

Majówka na nartach? Tylko na Kasprowym Wierchu!

179views

Pasjonaci sportów zimowych, którzy nadal marzą o jeździe na nartach w pięknych tatrzańskich warunkach, będą mieć ku temu świetną okazję! Przed nami długi weekend majowy, podczas którego w ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu dostępna będzie trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej, gdzie wciąż utrzymują się bardzo dobre warunki.

To już tradycja, że na Kasprowym Wierchu sezon narciarski trwa do maja. Tym razem również nie zawiodła pogoda oraz najwyżej położony ośrodek turystyczny w kraju, dlatego miłośnicy sportów zimowych tegoroczną majówkę będą mogli także spędzić na stokuNa Kasprowym Wierchu wciąż dostępna jest kolej krzesełkowa wraz z trasą w Dolinie Gąsienicowej

Na trasie utrzymują się dobre warunki do uprawiania sportów zimowych, dlatego majówka będzie idealną okazją by pożegnać ten sezon zimowy. Ostatni dzień szusowania przewidziany jest na 5 maja.   

Termin funkcjonowania trasy w Dolinie Gąsienicowej uzależniony jest od warunków pogodowych, temperatur w Tatrach w związku z budzącą się na wiosnę przyrodą. Dlatego PKL rekomendują, aby sprawdzać na bieżąco informacje o dostępności kolei oraz trasy na stronie www.pkl.pl oraz w mediach społecznościowych PKL Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch w weekend majowy będzie dostępny nie tylko dla narciarzy oraz snowboardzistów, ale także dla wszystkich miłośników gór. Turyści, którzy planują pobyt w Zakopanem, będą mogli wagonikiem kolei PKL wyruszyć w podróż  na szczyt Kasprowego Wierchu. Tam czekają na wszystkich tatrzańskie krajobrazy w jeszcze zimowej scenerii.

W ośrodku PKL Kasprowy Wierch prace serwisowe i przegląd po zakończonym sezonie zimowym rozpoczynają się po długim weekendzie majowym i potrwają od 6 do 24 maja.

Jeśli jesteście ciekawi, który górski kierunek warto wybrać na długi weekend majowy, zachęcamy do przeczytania informacji, w której znajduje się opis wyjątkowych i dostępnych miejsc oraz atrakcji oferowanych w ośrodkach turystycznych Grupy PKL. Więcej na ten temat: Zaplanuj majówkę w górach.

Terminy funkcjonowania ośrodków i atrakcji dostępne są na stronie internetowej PKL. PKL rekomendują rezerwację biletów przez oficjalny sklep internetowy na stronie www.sklep.pkl.pl.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z 87-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz MTV24

Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane