środa, 24 kwietnia, 2024
artykuły

MCK SOKÓŁ zaprasza na „Poranek z Klasyką”!

178views

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na edukacyjno-artystyczne spotkanie z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej z Nowego Sącza, pn. „Poranek z Klasyką” pod batutą Leszka Mieczkowskiego oraz Krzysztofa Madziara.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 2 marca br. o godzinie 10:30 i towarzyszyć będzie tegorocznym, marcowym 33. Małopolskim Warsztatom dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych, ale skierowane jest również do osób nie biorących udziału w warsztatach.

Dlaczego będzie to wyjątkowe wydarzenie? Otóż, po raz pierwszy w programie warsztatowym będzie miał miejsce tego typu aktywny wykład, z muzyką wykonywaną na żywo, podczas którego poruszone zostaną bardzo istotne, metodyczne kwestie związane z takimi tematami jak: kolorystyka, brzmienie, formy muzyczne, stylistyka, czy aranżacja utworów. W spotkaniu nie zabraknie różnorodnych kompozycji na orkiestrę dętą, w czasie których będzie można usłyszeć poprawne brzmienie danego instrumentu muzycznego, grup muzycznych i całej orkiestry. Usłyszymy przykłady wartościowych utworów, jakie warto wykonywać, by rozbudzać emocje i wyobraźnię wśród odbiorców, poszerzać walory słuchowe. Profesjonalną dyrygenturę oraz muzykę przeplatać będą także wiadomości dotyczące różnych wybitnych kompozytorów, aranżerów polskich i zagranicznych. W programie m.in.: Maciej Małecki, Henryk Czyż, Leon Landowski, Gustav Holst, Masamichi Amano, Óscar Navarro, Rossano Galante.

WARUNKI ZGŁOSZENIA

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Wystarczy wypełnić formularz online, dostępny na stronie MCK SOKÓŁ w nieprzekraczalnym terminie do 26 lutego 2024 r. Po pomyślnej rejestracji kopia zgłoszenia automatycznie zostanie przesłana na podany adres e-mail. O przyjęciu na Spotkanie Edukacyjne organizatorzy poinformują w osobnym mailu. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń, spełnienie wymaganych kryteriów oraz poprawne wypełnienie formularza zgodnie z wymogami.

Szczegóły na stronie: mcksokol.pl/wydarzenie/poranek-z-klasyka-edukacyjne-spotkanie-z-orkiestra-reprezentacyjna-strazy-granicznej-z-nowego-sacza

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz

Fot. Jakub Kosakowski ,  Kinga Ptak