wtorek, 21 maja, 2024
filmy

Media Forum Digital Krynica

272views

Krynica-Zdrój, Pijalnia Główna Uzdrowisko Krynica Żegiestów  22 września 2023r.

Media Forum Digital Krynica dość nietypowa konferencja. Jest dużo konferencji medialnych, konferencji medialnych na których są nadawcy telewizyjni, konferencji  organizowanych przez operatorów telewizji kablowych, różnego rodzaju platform.  Ta konfekcja jest wyjątkowa dlatego, że tutaj występuje nowe zjawisko, które już tak naprawdę zdobywa nasz rynek, czyli nowe media ery internetu, o nowych formach streamingowych, tych  które znamy doskonale. Każdy nadawca przymierza się do uruchomienia takich platform. Są niezależni operatorzy, którzy takie platformy tworzą, albo w systemie abonamentowym miesięcznie, albo w systemie, którym odbiorca nic nie płaci, ale za to ogląda reklamy. Czyli krótko mówiąc ten rynek się zmienia, coraz bardziej kurczy się rynek tradycyjny telewizji, kurczą się platformy satelitarne, telewizja kablowa też nie rośnie, ale za to ta internetowa rośnie bardzo dynamicznie. Więc konferencja jest o tym jak mamy się do tego przygotować, o tym żeby z tym nie walczyć, tylko to zaakceptować i tak naprawdę umieć  z tym żyć i robić biznes. To jest jedna rzecz. Druga rzecz to,  jak te nowe technologie kreują możliwości dla telewizji lokalnych, czy wyspecjalizowanych telewizji, kanałów telewizyjnych czy radiowych. Czyli  cała gama różnych tematów. Poruszane są też sprawy o mediach lokalnych i o samorządzie, o ich wpływie, o zależnościach, o walce o niezależność takich lokalnych mediów, o finansowanie. Na forum poruszany jest też temat o tym jak można zarobić na mediach internetowych, czyli  poradnik dla twórców, jak się z tego utrzymać, ale też poradnik dla przedsiębiorców, jak tworzyć swoje kanały internetowe, i w jakim modelu je utrzymywać, a w jakim je finansować. To wszystko jest tematem Media Forum Digital Krynica, co czyni tę konferencję wyjątkową w całym obrazie konferencyjnym.

Rozmawiał  Witold Kołodziejski Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Członek Rady Programowej Media Forum Digital Krynica.

W panelu „Władze lokalne – Media globalne: finansowanie a niezależność” udział wzięli: Marcin Grabowski TVP, Piotr Ryba Burmistrz Krynicy-Zdroju, Grzegorz Lipiec Rada Programowa TVP Kraków,  Witold Kołodziejski Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Relacja filmowa

Andrzej Gulewicz  MTV24