niedziela, 16 czerwca, 2024
artykuły

Miliony świateł w poznańskim Lumina Parku

241views

Poznański park iluminacji świetlnych połączonych z dźwiękiem zachwyca wszystkich zwiedzających swoją wielkością oraz tematem botanicznej podróży dookoła świata. Niesamowite przedstawienie świetlne zdumiewa bez wyjątku zarówno młodszych jak i starszych.

Wyprawa poprzez największe kontynenty dostarcza niezapomniane widoki, w których można spotkać niedźwiedzie polarne wraz z zorzą polarną w mroźnej scenerii, ale również prażące słońce Afryki i tamtejszą faunę i florę, meksykańskie klimaty, koncert Mariachi i jeden z siedmiu nowych cudów świata, Chichén Itzá.

Ścieżka zwiedzania obejmuje osiem odmiennych tematycznie krain geograficznych. Odwiedzający zwiedzą między innymi orientalne Chiny, mroźną Arktykę czy odległy Meksyk. To wszystko w niecodziennej oprawie światła, dźwięku i narracji.

Świat magicznych iluminacji w wyprawie dookoła świata ukazuje nie tylko wyjątkowe iluminację świetlne, ale również dostarcza wiedzę o roślinach występujących w odległych zakątkach naszego globu. Park oferuje kilka warstw narracyjnych od bajkowych, poprzez magiczny leśny klimat, po dla nas bardzo istotny edukacyjny przekaz skupiony tym razem na roślinach.

To miejsce jest warte zwiedzenia, należy jednak wiedzieć, że aby wszystko zobaczyć należy poświęcić czas około dwóch godzin.

Wkrótce relacja filmowa MTV 24

Andrzej Gulewicz  MTV24

Fot. aut.