wtorek, 25 czerwca, 2024
artykuły

Miłość prosto z gór – niezapomniane walentynki na wysokości! Podpowiadamy jak spędzić romantyczny weekend

210views

Walentynki to z pewnością dla wielu ważne święto, które warto dzielić z bliskimi. Tegoroczne wypadają w środę, dlatego proponujemy nieco wcześniej zaplanować ten wyjątkowy czas i spędzić nie dzień, a niepowtarzalny weekend pod znakiem dobrego jedzenia, czarującej muzyki i zniewalających górskich widoków. Jeśli szukacie pomysłu, jak sprawić radość bliskiej osobie i uczynić ten czas nieszablonowym, koniecznie zapoznajcie się z propozycjami przygotowanymi przez ośrodki turystyczne Grupy PKL. 

Nadchodzące walentynki to okazja, aby poświętować we dwoje albo w gronie znajomych spędzić miło czas. To dobry moment, by przypomnieć sobie, że w życiu ważna jest przyjaźń, miłość i bliskość z drugim człowiekiem. Dzień zakochanych w tym roku wypada w środę, dlatego Polskie Koleje Linowe przygotowały atrakcje, które pozwolą spędzić romantycznie chwile w weekend 10-11 lutego. Niezapomniane walentynkowe atrakcje czekają na nas w ośrodkach turystycznych na Gubałówce w Zakopanem, Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój oraz w Solinie.

Kraina miłości na Gubałówce

10 lutego na szczęśliwe pary i wszystkich odwiedzających ośrodek PKL Gubałówka – czekać będzie niezapomniany dzień i magiczny wieczór.

Gubałówka w ten dzień zamieni się w krainę miłości, do której dotrzemy wagonikiem kolei linowo-terenowej PKL. Zakochani ze szczytu góry będą mogli podziwiać rozświetlone Zakopane oraz niezwykłą panoramę Tatr, a także spędzić romantyczny czas w najwyżej położonym parku świetlnym w Polsce.

Na wzniesieniu już od godziny 11:00 czekać będą walentynkowe propozycje, które z pewnością dostarczą wielu radosnych chwil. Warsztaty artystyczne czy dekoracji czekolady będą okazją, by spędzić czas inaczej niż zwykle. Jeśli jesteśmy miłośnikami aktywności, to idealnym pomysłem będzie wspólna zumba na Gubałówce w rytm gorącej muzyki. Świetna zabawa nie tylko dla par, ale i grupy przyjaciół.

Chwile spędzone w takich okolicznościach koniecznie trzeba uwiecznić. Odwiedzający Gubałówkę w tym dniu, będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kąciku fotograficznym, na tle 1 800 000 iskrzących się światełek w najwyżej położonej w Polsce Krainie Światła. 

Na górze zrobi się również nastrojowo za sprawą najpiękniejszych utworów miłosnych, o które zadba DJ. Jeśli chcielibyście ukochanej, ukochanemu lub znajomym zadedykować jeden z nich – nic prostszego! Wystarczy wziąć udział w koncercie życzeń.

Wyjątkową propozycją będzie również wspólny posiłek w Tarasy Gubałówka, Restauracji Widokówka czy Cafe Gubałówka, w których czekać będzie na nas specjalnie przygotowane na tę okazję menu

Muzyczne walentynki na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój

Niezapomniany walentynkowy wieczór pod gwiazdami czeka nas 10 lutego na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój. Na szczyt wzniesienia proponujemy wyruszyć retro wagonikami kolei linowo-terenowej PKL

Od godziny 15:00 Góra Parkowa, otulona magiczną scenerią Retro Parku Światła, stanie się areną dla najpiękniejszych wyznań miłości! Na jej szczycie czekać będzie na nas zabawa taneczna pod gołym niebem, dzięki której poczujemy niezwykły klimat. Romantyczne chwile – gwarantowane! Aby te momenty na długo pozostały w pamięci bliskich nam osób, warto wziąć udział w muzycznych dedykacjach i zamówić ulubiony utwór dla naszych towarzyszy.

Możemy być pewni, że atmosfera również będzie magiczna i niepowtarzalna dzięki migoczącym iluminacjom w Parku Światła. Urzekające momenty z wspólnie spędzonego czasu proponujemy zachować na trwałe, najlepiej robiąc pamiątkowe zdjęcie. Na Górze Parkowej do naszej dyspozycji będzie walentynkowa retro fotoramka, dlatego warto z niej skorzystać i uwiecznić radosne chwile.

Walentynkowa fiesta na Górze Żar

Święto miłości 10 lutego od godziny 13:00 będziemy mogli celebrować na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Rozświetlona Kraina Żaru zachwyci iluminacjami, tworząc magiczną scenerię.

Jak fiesta to zabawa, dlatego zdecydowanie w tym dniu nie zabraknie muzyki i tańców na świeżym powietrzu. DJ swoim występem ożywi atmosferę, a jeśli chcemy bliskim zrobić niespodziankę wystarczy zadedykować ulubiony utwór. Zakochane pary i nie tylko zachęcamy do udziału w konkursach z nagrodami.

Walentynkowa Fiesta na Górze Żar – to nie tylko dzień zakochanych, ale również jubileusz 20-lecia ośrodka turystycznego PKL! Przygotujmy się zatem na niezapomniane chwile, które połączą magię miłości z radością zimowych atrakcji na Górze Żar. Podczas wydarzenia nie zabraknie uroczystego „sto lat” oraz symbolicznego tortu. O godzinie 15:00 pierwsze 200 osób otrzyma słodki jubileuszowy deser – to będzie niezapomniana uczta dla podniebienia!

Na koniec dnia czeka nas gorąca niespodzianka. O godzinie 19:00 będziemy uczestnikami wyjątkowego pokazu artystycznego – FireShow. Możemy być pewni, że spektakularny pokaz ognia i magiczne sztuczki zapewnią niezapomniane wrażenia w środku zimy!

Czadowe walentynki w Solinie

Jeśli szukamy weekendowej propozycji celebrowania walentynek, warto wybrać romantyczne i wręcz czadowe atrakcje przygotowane 11 i 12 lutego w solińskim ośrodku Grupy PKL

Wspólny czas spędzony w magicznych Bieszczadach będzie niezapomniany. W ośrodku turystycznym PKL nie zabraknie miłosnych akcentów. Odwiedzający otrzymają upominki od walentynkowych Rusałek i Czada Amora. Oczywiście zachęcamy, by we dwoje czy w gronie przyjaciół wybrać się w podróż wagonikiem kolei gondolowej i odkryć te krajobrazy na nowo z wysokości. 

Od godziny 11:30 w Kawiarni na Wieży nie zabranie intersujących zabaw i konkursów z nagrodami. Czady i Rusałki również chętnie zapozują do wspólnego zdjęcia na tle ścianki. 

Jak mówi stare przysłowie „przez żołądek do serca” – zatem nie może zabraknąć kulinarnych warsztatów dla najmłodszych, które w godzinach 11:00-14:00 odbędą się w Karczmie Jawor. Na nieco starszych zakochanych turystów przez cały weekend w Karczmie czekać będzie wyjątkowe walentynkowe menu. A jeśli marzycie o romantycznym wieczorze z winem i z widokiem na przepiękne okolice, koniecznie odwiedźcie Kawiarnię na Wieży, w której od godziny 18:00 zrobi się nastrojowo. Wieczór z degustacją win i muzyką na żywo w wykonaniu niezapomnianego duetu, będzie pełen magii oraz pozwoli delektować się obecnością drugiej połówki. Jeśli jesteśmy zdecydowani i chcielibyśmy tak wspólnie spędzić chwile, warto wcześniej dokonać rezerwacji miejsca pod numerem 782 339 059.

Dla zakochanych turystów pragnących odkrywać uroki okolicy, teren całego ośrodka jest dostępny, by pospacerować i nacieszyć się pięknem natury i spokojem jeziora.

Pamiętajmy, że każdy moment jest odpowiedni, by wyrażać swoje uczucia a święto zakochanych to okazja, by wprawić w dobry nastrój bliską nam osobę. 

PKL rekomendują zakup biletów na wyjazdy koleją z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę w sklepie internetowym lub w biletomatach. Godziny otwarcia ośrodków turystycznych dostępne są na stronie PKL.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z 87-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane