czwartek, 23 maja, 2024
artykuły

Młody Polak poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany w Chochołowie

151views

Funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem, podczas kontroli zaparkowanego samochodu osobowego w m. Chochołów w bliskiej odległości od granicy państwa, zatrzymali 22- letniego Polaka.

Dane młodego mężczyzny figurowały w bazach danych SG, jako osoby poszukiwanej, w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Polak – pochodzący z Lubina na Dolnym Śląsku – był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Strzelinie, Sąd Rejonowy w Legnicy oraz Prokuraturę Rejonową w Poznaniu.

Na 22-latku ciąży łączna kara 2 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie przy sobie środków odurzających oraz niebezpiecznych narzędzi.

Ponadto w samochodzie, w którym przebywał obywatel RP znaleziono woreczki z różnymi substancjami przypominającymi narkotyki, pałkę teleskopową oraz gaz pieprzowy. Przedmioty te wraz z samochodem zostały zabezpieczone jako dowody w prowadzonej sprawie.

Po wstępnym sprawdzeniu zabezpieczonych substancji z wykorzystaniem specjalistycznych testerów, zidentyfikowano je jako pochodną mefedronu oraz  marihuanę.

W dniu dzisiejszym zatrzymany zostanie przewieziony pod konwojem do Zakładu Karnego w Nowym Sączu, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna Drożdż

            Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej