piątek, 14 czerwca, 2024
artykuły

Na sądeckich drogach było bezpiecznie – podsumowanie policyjnych działań podczas długiego weekendu.

376views

Długi czerwcowy weekend za nami. Dla sądeckich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem sądeczan i turystów odwiedzających nasz region był to pracowity okres wzmożonych kontroli na drogach. W tym czasie na Sądecczyźnie funkcjonariusze odnotowali 14 zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt nie zginął.

Funkcjonariusze w ramach działań prowadzonych podczas długiego czerwcowego weekendu m.in. kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, jak również czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i obowiązującymi limitami prędkości. Ponadto sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących.

Przez pięć dni działań, tj. od 7 do 11 czerwca br., na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło łącznie do 14 zdarzeń drogowych – 3 wypadków i 11 kolizji drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Dla porównania, podczas ubiegłorocznych działań w dniach od 15 do 19 czerwca 2022 roku policjanci odnotowali 5 wypadków i 29 kolizji, w których 1 osoba zginęła, a 5 zostało rannych.

Pomimo wielokrotnych apeli i kampanii społecznych na temat negatywnych skutków kierowania pod wpływem alkoholu, niektórzy kierujący nadal decydują się na jazdę w takim stanie. Podczas prowadzonych kontroli drogowych sądeccy policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców (w ubiegłym roku 12). Niechlubnym rekordzistą był mieszkaniec Nowego Sącza, który 9 czerwca br. kierował samochodem osobowym marki Peugeot. Podczas kontroli drogowej mężczyzna „wydmuchał” aż 3,5 promila!

W okresie od 7 do 11 czerwca br. na terenie województwa małopolskiego doszło do 22 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 20 zostało rannych. Ponadto ujawniono 115 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.

Andrzej Gulewicz MTV24

Źródło: Aneta Izworska

              Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu