sobota, 15 czerwca, 2024
artykuły

Najpiękniejszy i  najbarwniejszy Festiwal, Święto Dzieci Gór, Już w niedzielę!

481views

23 lipca 2023 wystartuje jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ przygotowało w tym roku wiele niesamowitych atrakcji, a wszystko po to aby jak najpiękniej uczcić trzydziestą edycję Festiwalu.

Tradycyjnie na początek, w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu o godz. 14:00, odprawiona zostanie MSZA FESTIWALOWA. Tuż po niej, o godz. 15:30, przy nowosądeckim Ratuszu przedstawiciele władz miasta i regionu POWITAJĄ WSZYSTKIE ZESPOŁY i wręczą im symboliczne klucze do Nowego Sącza.

Festiwal kojarzony jest nie tylko z samymi koncertami dzieci z całego świata, ale i barwnym, pełnym radości KOROWODEM, a ten wyruszy o godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami: Jagiellońską, Kościuszki i Ogrodową, aż do Parku Strzeleckiego. Warto w tym czasie spojrzeć w niebo, gdzie dodatkowo pojawi się samolot z Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, dlatego nie mogło zabraknąć niespodzianki. Pierwszego dnia Festiwalu w godz. od 13:00 do 17:00 na płycie Rynku na najmłodszych czekać na będzie mobilna strefa słodkości i zabawy, która z okazji ŚWIĘTA DZIECI GÓR pojawi się po raz pierwszy w Nowym Sączu. Wszystko to za sprawą firmy WAWEL i ich WAWEL TRUCK’A!

O godz. 17:00 w Amfiteatrze rozpocznie się KONCERT INAUGURACYJNY, który poprowadzą Józef Broda oraz Krzysztof Trebunia-Tutka, a to co zobaczymy na scenie będzie tylko przedsmakiem całego festiwalowego tygodnia.

W ciągu tygodnia festiwalowego dla każdej pary kamrackiej ŚWIĘTA DZIECI GÓR przewidziany został jeden DZIEŃ NARODOWY, w czasie którego zespoły prezentują swoje programy podczas PREZENTACJI DOPOŁUDNIOWYCH w Rynku w Nowym Sączu o godz. 11:00 oraz KONCERTÓW GŁÓWNYCH w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu o godz. 18:00. W tych dniach po koncertach wieczornych odbędą się KONKURSY Z NAGRODAMI ufundowanymi przez sponsorów 30. ŚWIĘTA DZIECI GÓR!

Jednym z najważniejszych punktów w programie Festiwalu jest, tworzony przez cały tydzień z udziałem wszystkich zespołów, KONCERT FINAŁOWY, na który Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza 29 lipca o godz. 17:00 do Amfiteatru Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Nie możemy również zapomnieć o dodatkowych atrakcjach towarzyszących Festiwalowi, a jest ich jak zawsze sporo. Najmłodsi będą mogli skorzystać z WARSZTATÓW artystycznych, które odbywać będą się w dni narodowe od 24 do 28 lipca w altanie w Parku Strzeleckim, w tym samym czasie na trwającym na terenie parku KIERMASZU TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO będzie można zakupić unikatowe wyroby regionalne i lokalne specjały.

Miłośnikom fotografii zaproponowano sentymentalną podróż przez PEJZAŻE EMOCJI. BARWNA HISTORIA DZIECI GÓR, czyli wystawę fotografii autorstwa Piotra Droździka, którą podziwiać można na płycie Rynku oraz w Parku Strzeleckim. W Galerii Sztuki SOKÓŁ czeka natomiast wystawa MALARSTWA NA SZKLE Anny Madei. I to nie wszystko!

Organizatorzy serdecznie zapraszają na to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Nie może Was zabraknąć!

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół  Nowy Sącz