wtorek, 16 lipca, 2024
filmy

Nastał czas kiedy przyszedł do nas Mikołaj

286views

Bardejów, Słowacja  5 grudnia 2023r.

5 grudnia br., po zmroku, na rynku w Bardejowie na Słowacji Św. Mikołaj uroczyście rozświetlił dużą, przepiękną choinkę. Na ten dzień dzieci czekały cały rok. Miasto przygotowało bardzo dużo atrakcji świątecznych, m.in. wspólne foto oraz spotkania z mikołajem, występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz tradycyjnie świątecznyjarmark. Mnóstwo stoisk z wyrobami świątecznymi i nie tylko. Miasto Bardejów liczy 33 tyś. mieszkańców. Na powitanie Mikołaja przyszło kilka tysięcy mieszkańców oraz turystów. Barwne cykliczne widowisko, organizowane co roku rozświetliły na koniec sztuczne ognie, uwypuklając jeszcze bardziej świąteczny nastrój.

Miasto Bardejów kultywuje wiele zwyczajów regionalnych w ciągu roku. Każde z nich są obchodzone w barwnej, profesjonalnej oprawie. Są warte zobaczenia. Miasto ma swoją, bardzo bogatą historię, stąd też jest tu wiele zabytków do zwiedzenia.

Sam rynek jest pięknie odrestaurowany wraz z otaczającymi go kamieniczkami. Są tu mury obronne baszty, spichlerz, fontanny, parki i miejsca spacerowe, ścieżki rowerowe oraz wiele kościołów o różnych wyznaniach.

Andrzej Gulewicz

Muzyka instrumentalna – Pastorałka: „Cieszmy się i pod niebiosy”

Relacja filmowa  MTV 24