wtorek, 21 maja, 2024
????????????????????????????????????
artykuły

Niesforni pasażerowie samolotów lądujących na podkrakowskim lotnisku

212views

Bezpieczeństwo na pokładzie samolotu zależy również od zachowania pasażerów. Niestosowanie się do poleceń wydawanych przez załogę samolotu, utrudnianie wykonywania obowiązków personelowi pokładowemu, brak biletu i palenie e-papierosa w samolocie, to tylko kilka ostatnich zdarzeń, podczas których musieli interweniować funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki SG w Krakowie-Balicach.

Kapitan samolotu rejsowego z Lizbony zgłosił, że 3 młodych Portugalczyków zachowuje się głośno i nie wykonują oni wydawanych poleceń związanych z utrzymaniem porządku na pokładzie. Następnym problemowym podróżnym okazał się obywatel Portugalii, który chciał odlecieć do Manchesteru nie posiadając biletu. Z kolei z Belfastu przylecieli dwaj 40-letni Polacy, którzy nie wykonywali poleceń kapitana statku powietrznego. Natomiast w samolocie rejsowym z Gdańska obywatel RP palił e-papierosa. To bilans tylko kilku ostatnich dni.

W każdym opisanym powyżej przypadku, po wylądowaniu maszyny na lotnisku w Krakowie-Balicach na pokład udał się patrol Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej. Niestosujący się do poleceń wydawanych przez załogę statku powietrznego pasażerowie, w spokojny sposób opuszczali pokład – już w asyście funkcjonariuszy SG.

W związku z popełnionymi wykroczeniami za naruszenie zapisów Ustawy Prawo Lotnicze na mężczyzn nałożone zostały mandaty karne, a w jednym przypadku zastosowano pouczenie. 

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna DROŻDŻ

                Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału