niedziela, 26 maja, 2024
filmy

Nowa odsłona Biblioteki Publicznej w Muszynie

262views

Muszyna 18 listopada 2023r.

W centrum Muszyny 18 listopada została oficjalnie oddana do użytku całkowicie wyremontowana Biblioteka Publiczna, w nowej i bardzo nowoczesnej odsłonie. Placówkę powiększono o dodatkowe pomieszczenia: w  sale konferencyjne, pomieszczenia do różnych spotkań autorskich i czytelniczych oraz w pomieszczenie warsztatowe dla dzieci. Czytelnicy mają bardzo dobry dostęp do biblioteki gdyż jest usytuowana w samym centrum miasta.

W ramach generalnego remontu została wymieniona instalacja elektryczna, teletechniczna, grzewcza oraz wodno-kanalizacyjna. Biblioteka została doposażona  w nowe regały i półki na książki, krzesła, fotele i foteliki, stoliki, biurka oraz  pufy dla najmłodszych,  biblioteczną ladę do obsługi czytelników, a także w sprzęt do pomieszczenia socjalnego.

W części oficjalnej zaproszonych gości oraz bibliotekarzy z sąsiednich miejscowości powitali Jan Golba Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyny oraz  Izabela Bajorek Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Muszynie.

W pierwszym spotkaniu autorskim w nowo otwartej bibliotece  poetka Janina Kumorek zaprezentowała  swój najnowszy tomik wierszy pt. „w drodze”, a malarka Krysytna Tomasiak wernisaż obrazów. Obie Panie współpracowały w tworzeniu tego dzieła, gdyż tomik z  wierszami  został doposażony w barwne, przepiękne ilustracje Krystyny Tomasiak. Książkę opracowała graficznie siostra malarki Barbara Widłak,  profesor krakowskiej ASP. W ten sposób współpraca obu muszyńskich artystek zaowocowała wielkim dziełem.

W bardzo ciekawej oprawie artystycznej spotkania wystąpili muszyńscy artyści z fragmentami musicali, które zostały skomponowane i opracowane muzycznie przez Macieja Niecia oraz według scenariusza i reżyserii Izabeli Bajorek, tematycznie nawiązujące do muszyńskich legend.

Relacja filmowa

Andrzej Gulewicz  MTV24