wtorek, 21 maja, 2024
artykuły

Oddali honorowo krew w Karpackim Oddziale Straży Granicznej

231views

Dzisiaj w Karpackim Oddziale Straży Granicznej, w pomieszczeniach Orkiestry Reprezentacyjnej SG odbyła się honorowa zbiórka krwi. Akcja realizowana była w ramach 12. Edycji ogólnopolskiego projektu Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Pragi – pod hasłem „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”.

Na wtorkową zbiórkę w Karpackim Oddziale SG zgłosiły się 24 osoby. Sala prób Orkiestry Reprezentacyjnej SG, za sprawą personelu z Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu, zmieniła się w punkt pobrań.

W akcji wzięli udział funkcjonariusze i pracownicy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, funkcjonariusze Policji, żołnierze z 114 Batalionu Lekkiej Piechoty z Limanowej, którzy również wystawili punkt promocyjny oraz mieszkańcy Nowego Sącza i okolic.

Ostatecznie krew w ilości 9 450 ml oddało 21 dawców.

Przedsięwzięcie koordynowane jest przez Zespół ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa w Straży Granicznej. Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu – Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: chor. szt. SG Tomasz Jarosz

               Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału  Straży Granicznej