O tym miejscu było głośno jeszcze przed jego otwarciem. GWARNO od początku maja gości turystów, którzy nie tylko chcą smacznie zjeść, ale również lepiej poznać tradycję i kulturę regionu. Nowa lokalizacja w Zakopanem przyciąga niebanalną kuchnią oraz architekturą, która łączy w sobie nowoczesność z elementami charakterystycznymi dla Podhala.
Podróże do Zakopanego i w Tatry to dla wielu osób zawsze inspirujący czas. Majestatyczne i malownicze krajobrazy zachwycają, bliskość przyrody odpręża, a nietuzinkowe atrakcje pozwalają spędzić aktywnie chwile. Ale w Zakopanem nie brakuje także ciekawych miejsca, w których możemy skosztować kuchni regionalnej. Jednym z nich jest GWARNO pod Gubałówką. Restauracja oraz mini browar, oprócz dań nawiązujących do smaków Podhala, oferuje bliskie spotkania z kulturą oraz górską tradycją.
– GWARNO to miejsce, w którym chcemy przybliżyć niezwykły klimat tatrzańskiej natury, historii oraz architektury. Łączymy w nim najlepsze tradycje z nowoczesnością i o tym z całą pewnością mogą przekonać się nasi goście. Planujemy tutaj ciekawe wydarzenia kulturalne, które pozwolą przyjemnie spędzić czas
– mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.
Jak widać w nowym obiekcie nie tylko skosztujemy smacznych dań i rzemieślniczych trunków, ale będziemy mogli spędzić tam ciekawie czas, wziąć udział w inspirujących spotkaniach oraz wydarzeniach kulturalnych.
Górskość, która inspiruje
Pyszne jedzenie, przyjemny lokal, doskonała lokalizacja (tuż przy dolnej stacji kolei linowo-terenowej na Gubałówkę), a także niepowtarzalna atmosfera – te trzy rzeczy zdecydowanie opisują GWARNO.
W restauracji nie brakuje również inspiracji przeniesionych wprost z tradycji Podhala. Architektonicznie GWARNO inspirowane jest historyczną formą budynku dolnej stacji kolei na Gubałówkę z lat 30. ubiegłego stulecia. Dzięki temu goście odwiedzający to miejsce mogą w pełni doświadczyć wszystkimi zmysłami unikatowego regionalnego klimatu.
– W GWARNO nasi goście mogą w pełni poczuć klimat gór czy tradycje regionu. Z całą pewnością uwagę przyciągnie stylizowany wystrój wnętrza, w tym sufit, który jest nieszablonowym odwzorowaniem trójwymiarowego widoku szczytów Tatr. Zapraszamy do nowego miejsca wszystkich, którzy chcą się zrelaksować, skosztować pysznych dań inspirowanych tutejszą kuchnią regionalną, a to wszystko z widokiem, który rozpościera się na niesamowite Tatry z dominującym szczytem Giewontu – opowiada Patryk Białokozowicz.
GWARNO to miejsce dla spragnionych kulinarnych doznań turystów, amatorów pieszych wędrówek, narciarzy i snowboardzistów, słowem wszystkich ludzi zakochanych w Tatrach.
Od ziaren słodu do pełnego kufla złotego trunku
Połączenie regionalnych smaków i lokalnych piw warzonych na miejscu sprawia, że każdy w zakopiańskim nowym miejscu znajdzie coś dla siebie. Osoby pełnoletnie, po całym dniu spędzonym na atrakcjach, do GWARNO mogą wpaść na szybkie piwo ze znajomymi, przyjść na rodzinny obiad z dzieciakami (w karcie jest menu dla dzieci) czy wreszcie umówić się na wieczorne spotkanie z kimś bliskim.
Dodatkowo na pełnoletnich gości zainteresowanych tematyką piwowarstwa w GWARNO czeka niespodzianka. Ciekawa podróż „gwarnym szlakiem” po bogatym, różnorodnym oraz ekscytującym świecie tatrzańskiego piwa i historii piwowarstwa.
W GWARNO możemy posłuchać prelekcji przewodników, którzy opowiadają o procesie powstawania złotego trunku oraz oprowadzają po warzelni browaru, znajdującej się w budynku na poziomie -1. Nie sposób również przejść obok, słysząc dźwięk muzyki dochodzącej z Gwarno. W każdy czwartek, piątek oraz sobotę chętni mogą wziąć udział w „Gwarnych Wieczorkach” z muzyką na żywo!
Jak się okazuje wszystkie tatrzańskie szlaki prowadzą do Gwarno, w którym z całą pewnością zadbamy o nasze podniebienia oraz uraczymy się najlepszym w mieście widokiem na góry. Na miejscu skorzystamy także z przygotowanych przez PKL zniżek. Jeśli posiadamy bilet na kolej linowo-terenową na Gubałówkę otrzymamy rabat 20 zł na Gwarne menu. Odwiedziliśmy Kasprowy i posiadamy bilet, warto go okazać również w Gwarno, ponieważ dostaniemy wówczas 10% rabatu na Gwarne menu. Z przygotowanych promocji dodatkowo mogą skorzystać mieszkańcy powiatu tatrzańskiego oraz nowotarskiego, rabat 10 % na Gwarne menu.
GWARNO znajduje się tuż obok budynku dolnej stacji kolei linowo-terenowej PKL na Gubałówkę, przy ul. Na Gubałówkę 7. Najłatwiej na miejsce dostaniemy się z parkingu (dojazd od estakady) przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, gdzie dla gości GWARNO zapewnione są bezpłatne miejsca postojowe. Godziny otwarcia oraz informacje dotyczące serwowanych dań, program wydarzeń, regulaminy akcji promocyjnych oraz aktualności można znaleźć na stronie www.BrowarGwarno.pl oraz w social mediach Gwarno.
Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.
Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.
Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane