poniedziałek, 15 lipca, 2024
artykuły

Pilne! Oszuści znów dają o sobie znać na Sądecczyźnie

251views

Dziś sądecka Policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od starszych mieszkańców naszego regionu, w związku z tym funkcjonariusze ponawiają apel do seniorów o ostrożność i rozwagę, a młodych ludzi proszą o informowanie swoich rodziców, dziadków i sąsiadów o sposobach działania oszustów.

Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze, podszywając się pod mundurowych, którzy rzekomo mają prowadzić tajną policyjną akcję, ponieważ pieniądze seniorów są zagrożone.

Sądeccy policjanci informują, że nie prowadzą żadnej tego typu akcji i po raz kolejny apelują, by nie przekazywać pieniędzy nieznajomym osobom!

Pamiętajmy, w momencie, gdy ktoś podając się przez telefon np. za krewnego, policjanta, prokuratora czy pracownika instytucji, będzie żądał od nas pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć taką rozmowę telefoniczną! Nie działajmy pochopnie – jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich. Pamiętajmy również, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 (należy pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego).

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu