wtorek, 28 maja, 2024
artykuły

Piwniczańscy policjanci odzyskali koparkę o wartości 200 tys. złotych

508views

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju, w powiecie nowosądeckim, ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży koparki obrotowej o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi nawet do 10 lat więzienia. Dodatkowo, policjanci pracując nad tą sprawą, wpadli na trop dilera narkotyków. 

21 czerwca br., około godziny 7 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w nocy z placu budowy w miejscowości Łomnica-Zdrój została skradziona koparka obrotowa o wartości blisko 200 tysięcy złotych. We wskazany rejon natychmiast zostali skierowani policjanci z Nowego Sącza i Piwnicznej-Zdroju. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki, natomiast piwniczańscy mundurowi ruszyli w teren. W efekcie podjętych czynności policjanci znaleźli skradzioną maszynę kilometrów dalej, w lesie. Następnie bardzo szybko ustalili dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej byli sprawcami tej kradzieży. Jeszcze tego samego dnia, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Piwniczna-Zdrój w wieku 24 i 17 lat. W toku prowadzonych czynności policjanci udowodnili, że mężczyźni pokonali zabezpieczenia maszyny, po czym uruchomili ją i odjechali z placu budowy. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi od roku do 10 lat więzienia.

Policjanci pracując nad tą sprawą, wpadli na trop dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Po przeszukaniu pomieszczeń użytkowanych przez 17-letniego mieszkańca gminy Stary Sącz funkcjonariusze Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową sądeckiej komendy znaleźli ponad 34 gramy marihuany oraz 14 gramów psychotropowego MDPV. Młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a także ich kilkukrotnego, odpłatnego udzielenia. Teraz dilerowi grozi za to do 3 lat więzienia. Z kolei u 18-latka z gminy Piwniczna-Zdrój policjanci z miejscowego komisariatu znaleźli kilka zwitków z marihuaną, w związku z czym usłyszał zarzut posiadania narkotyków tzw. mniejszej wagi, za co grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo do roku więzienia.

 Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu