niedziela, 26 maja, 2024
artykuły

Piwniczańscy policjanci odzyskali skradzioną figurę św. Antoniego 

272views

Dzięki intensywnym czynnościom podjętym przez policjantów z Piwnicznej-Zdroju zaledwie 2 godziny po przyjęciu zawiadomienia skradziona figura świętego Antoniego została odzyskana i wróciła do domu zakonnego. Z kolei 34-letni złodziej usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu teraz do 5 lat więzienia. 

9 października br. funkcjonariusze Komisariatu w Piwnicznej-Zdroju przyjęli zgłoszenie o kradzieży, do której doszło dzień wcześniej w jednym z domów zakonnych na terenie działania jednostki. Z relacji zgłaszającej wynikało, że najprawdopodobniej w godzinach popołudniowych ktoś wszedł do przedsionka budynku i ukradł gipsową figurę świętego Antoniego. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i zaczęli działać, by jak najszybciej ustalić sprawcę tej kradzieży. Dzięki intensywnym czynnościom zaledwie 2 godziny po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, a także odzyskali skradzioną figurę.  

34-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Z kolei odzyskana przez piwniczańskich policjantów figura, nomen omen patrona rzeczy zagubionych, wróciła już na swoje miejsce w domu zakonnym.

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu