wtorek, 25 czerwca, 2024
artykuły

PKL rozpoczyna sezon narciarski!

394views

W górach zima w pełni! A to oznacza, że rozpoczynamy sezon narciarski! Już 2 grudnia narciarzy przywita ośrodek na Górze Żar, a 9 grudnia planowane jest otwarcie sezonu na Kasprowym Wierchu.

Zima to wyjątkowa pora roku, podczas, której aura stwarza niezwykłe możliwości na aktywność. To czas uwielbiany zwłaszcza przez dzieci oraz miłośników sportów zimowych, którzy co roku czekają na otwarcie tras. W ośrodkach narciarskich Grupy PKL trwają przygotowania, by już w najbliższych dniach przywitać na trasach pierwszych entuzjastów narciarstwa i snowboardu. Gdzie zatem warto wybrać się w najbliższym czasie, by pozwolić sobie na narciarską aktywność i pierwsze szusy na śniegu?

Snow raport – ośrodki PKL czekają na narciarzy!

W ośrodkach Grupy PKL armatki i ratraki pracują na pełnych obrotach i już za moment miłośnicy sportów zimowych skorzystają – po raz pierwszy w tym sezonie – z udostępnionych tras. Jeszcze do końca grudnia PKL planuje uruchomić trasy narciarskie we wszystkich swoich ośrodkach. 

Góra Żar zaprasza!

W sobotę 2 grudnia w ośrodku PKL na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim oprócz mikołajkowych niespodzianek do dyspozycji najmłodszych saneczkarzy będzie „Górna Polana”. Natomiast w niedziele 3 grudnia uruchomiony zostanie wyciąg nr 1 i udostępniona trasa nr 2 dla narciarzy. Kolejne trasy w tym ośrodku będę dostępne niebawem.

Kasprowy Wierch dla narciarzy

Na ten moment czekają wszyscy miłośnicy tatrzańskiego narciarstwa! Już od 9 grudnia PKL planują udostępnić trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej oraz w Dolinie Goryczkowej i nartostradę do samiućkik Kuźnic. Warto śledzić stronę internetową PKL oraz media społecznościowe PKL Kasprowy Wierch, bo być może sezon na Kasprowym Wierchu ruszy nawet nieco wcześniej. 

Szusuj na Jaworzynie Krynickiej  

Na Jaworzynie Krynickiej start sezonu narciarskiego zaplanowany jest od 16 grudnia. Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych i strony internetowej Jaworzyny Krynickiej, gdzie znajdziecie aktualne informacje na temat udostępnionych tras i nowości na otwarcie sezonu. 

Jaworzyna Krynicka i Kasprowy Wierch z sezonowym TOP DuetPass

Dwa topowe ośrodki narciarskie Grupy PKL z podwójną siłą zapraszają miłośników narciarstwa! ​

Od 1 grudnia TOP DuetPass dostępny jest w sprzedaży w sklepie internetowym PKL. Ten skipass to specjalna propozycja dla wiernych fanów Kasprowego Wierchu i Jaworzyny Krynickiej. TOP DuetPass obejmuje wszystkie trasy w obu ośrodkach Grupy PKL i pozwala bez ograniczeń szusować przez cały sezon narciarski. Skipass kupimy w cenie 1839 zł (ulgowy) oraz 2299 zł (normalny). Jest to dedykowana propozycja dla wszystkich czekających na sezonowy skipass w obu topowych ośrodkach Grupy PKL. W przypadku ośrodka Kasprowy Wierch, koleje krzesełkowe w Dolinie  Gąsienicowej i Goryczkowej są dostępne bez ograniczeń – by skorzystać z kolei linowej na Kasprowy Wierch każdorazowo wymagana jest dodatkowa rezerwacja miejscówki na wybrany dzień i godzinę w cenie 45 złotych. 

Przy zakupie TOP DuetPass otrzymamy również atrakcyjną cenę karnetu sezonowego na Gubałówkę. Posiadając TOP DuetPass zaoszczędzimy nawet 50%, ponieważ za normalny karnet na Gubałówkę zapłacimy 549,50 zł, a ulgowy 439,50 zł. 

Gubałówka zaprasza na narty

Od 9 grudnia do dyspozycji narciarzy będzie również polana na Gubałówce, a od 23 grudnia Snow Park oraz tor SnowTubbingowy. Na Gubałówce oprócz narciarskich atrakcji, możemy przenieść się w świąteczny klimat, który panuje popołudniami w Krainie Światła.

Szusuj na Mosornym Groniu w Zawoi i na Palenicy w Szczawnicy

W ośrodku PKL na Mosornym Groniu w Zawoi sezon narciarski rozpocznie się od 16 grudnia. W Szczawnicy na trasach w ośrodku narciarskim na Palenicy poszusujemy od 22 grudnia. Udostępnione zostaną wówczas Palenica II (1800 m ) i Szafranówka (400 m ).

– Zapraszamy narciarzy na trasy w ośrodkach Grupy PKL! Grudzień zapowiada się w górach narciarsko. Otwieramy trasy na Kasprowym Wierchu i Jaworzynie Krynickiej, gdzie oferujemy sezonowy TOP DuetPass na oba ośrodki. Podobnie zapraszamy na Górę Żar, Mosorny Groń i Palenicę, gdzie czekają również trasy narciarskie oraz wyjątkowy skipass Winter MIX, dostępny jeszcze w przedsprzedaży  – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Skipass Winter Mix dostępny w przedsprzedaży do 8 grudnia

PKL dla amatorów sportów zimowych na Mosornym Groniu, Górze Żar oraz Palenicy zaprezentowały jeszcze przed sezonem zimowym skipassy Winter Mix – które wciąż w promocyjnej cenie można zakupić online w sklepie internetowym

Winter Mix to 5 dowolnych dni w całym sezonie i to w 3 ośrodkach narciarskich PKL. Warto skipass kupić w trwającej jeszcze przedsprzedaży, ponieważ teraz zaoszczędzimy nawet 30%.

Skipass Winter Mix dostępny jest w sklepie internetowym PKLulgowy w cenie 360 zł, normalny 449 zł. Jeśli zastanawiamy się nad jego zakupem, warto tę decyzję podjąć nieco wcześniej, zanim ubiegną nas inni – oferta jest limitowana. 

Warto odwiedzić stronę PKL.pl, skorzystać z promocyjnych i atrakcyjnych cen zimowych ofert i w pełni wykorzystać nadchodzący sezon narciarski. W grudniu PKL planują również udostępnić skipassy sylwestrowe w wybranych ośrodkach

Aktualne godziny dostępności ośrodków turystycznych, tras narciarskich i kolei znajdują się na stronie www.pkl.pl.

PKL rekomendują zakup skipassów i tourpassów z wyprzedzeniem na w oficjalnym sklepie internetowym PKL sklep.pkl.pl

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z 87-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz  MTV 24

Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane