sobota, 18 maja, 2024
artykuły

Podczas akcji koordynowanej przez Europol kieleccy funkcjonariusze SG zatrzymali poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

156views

Funkcjonariusze Placówki SG w Kielcach zatrzymali obywatela Ukrainy. Mężczyzna poszukiwany był czerwoną notą Interpolu za działalność narkotykową na terenie Ukrainy.

Kieleccy strażnicy graniczni we współdziałaniu z policjantami KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzili wspólne działania w ramach ogólnopolskiej akcji EAD Labour Exploitation 2024 koordynowanej przez Europol. Współpraca służb w m. Ostrowiec Świętokrzyski obejmowała zwalczanie handlu ludźmi wykorzystywanych w celu pracy przymusowej lub usługach o charakterze przymusowym. Podczas działań nie stwierdzono naruszeń w obszarze handlu ludźmi.

Jednak w jednym z warsztatów samochodowych funkcjonariusze po wcześniejszym wylegitymowaniu zatrzymali 39-letniego obywatela Ukrainy. Ustalono, że cudzoziemiec jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu przez ukraińskie organy ścigania, w związku z prowadzoną przez niego przestępczością narkotykową.

Obywatel Ukrainy został przekazany Policji. Dalsze czynności wobec zatrzymanego cudzoziemca będzie prowadzić Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna Drożdż

               Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej