czwartek, 30 maja, 2024
artykuły

Podsumowanie działań sądeckiej Policji w okresie Wszystkich Świętych

249views

Trzy wypadki, 24 kolizje, 4 osoby ranne i 4 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policjantów – to bilans trzydniowej akcji w okresie uroczystości Wszystkich Świętych na Sądecczyźnie. 

Trwające od 31 października do 2 listopada br. wzmożone działania Policji były czasem wytężonej służby dla wielu sądeckich policjantów. Wszystko po to, by pomóc mieszkańcom oraz osobom, które w tym czasie przyjechały na Sądecczyznę, bezpiecznie dotrzeć do miejsc pochówku bliskich. Podobnie jak w poprzednich latach, w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego pojawiła się znacznie większa niż na co dzień liczba policjantów, których głównym zadaniem było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy. Ponadto w ramach działań m.in. cmentarze i rejony do nich przyległe, były patrolowane przez policjantów wspólnie ze strażnikami miejskimi, a dodatkowo przez nieumundurowanych funkcjonariuszy. 

Podczas trzech dni wzmożonych działań na Sądecczyźnie doszło do 3 wypadków drogowych, w wyniku których 4 osoby zostały ranne. Na szczęście nikt nie zginął. Funkcjonariusze odnotowali w tym czasie także 24 kolizje oraz ujawnili 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.  

Podczas ubiegłorocznych działań w okresie uroczystości Wszystkich Świętych (28.10-2.11.2022 roku) w naszym regionie doszło do 42 zdarzeń drogowych (6 wypadków i 36 kolizji). Policjanci zatrzymali wówczas 12 nietrzeźwych kierujących.

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu