wtorek, 25 czerwca, 2024
artykuły

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas Turnieju Finałowego Pucharu Polski w hokeju na lodzie w Krynicy-Zdroju

292views

W dniach 28-30 grudnia br. w Hali Lodowej MOSiR w Krynicy-Zdroju zorganizowano Turniej Finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie, w którym o cenne trofeum walczyły cztery najlepsze zespoły Tauron Hokej Ligi. O bezpieczeństwo uczestników i kibiców tego sportowego wydarzenia dbali sądeccy policjanci, wspierani przez małopolskich i śląskich funkcjonariuszy.

Turniej Finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie w Krynicy-Zdroju miał charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku. Zabezpieczenie wydarzenia, w którym wzięła udział tak liczna grupa osób, było dla służb odpowiedzialnym zadaniem. W ramach policyjnych działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa sportowcom, gościom, kibicom i mieszkańcom, policjantów Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wspierali m.in. funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji KWP w Krakowie, Oddziału Prewencji Policji KWP w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a także jednostek powiatowych Policji w Gorlicach, Wadowicach i Oświęcimiu. 

Policjanci dbali o bezpieczeństwo na trasie przejazdu autokarów z kibicami poszczególnych drużyn. Monitorowali także sytuację na trasach dojazdowych do Krynicy-Zdroju i głównych ciągach komunikacyjnych uzdrowiska, gdzie ich głównym zadaniem było upłynnianie ruchu w przypadku pojawienia się utrudnień komunikacyjnych. Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju patrolowali także rejon Hali Lodowej oraz inne miejsca, gdzie gromadzili się kibice. Mundurowi zwracali uwagę na ład i porządek publiczny, a także przeciwdziałali naruszeniom prawa. W tym zakresie wsparli ich również policjanci operacyjni.

Dzięki zaangażowaniu i współpracy policjantów, przedstawicieli innych służb, w tym Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju, a także organizatorów tego sportowego wydarzenia, nie odnotowano żadnych zdarzeń i zakłóceń porządku publicznego.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: kom. Justyna Basiaga

            Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu