wtorek, 16 lipca, 2024
artykuły

Policjanci szybko zatrzymali podejrzanego o rozbój

204views

W niespełna godzinę od otrzymania zgłoszenia, sądeccy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Nowego Sącza podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

5 stycznia br. przed godz. 22:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie gminy Rytro doszło do rozboju. Według zgłoszenia do placówki handlowej wszedł młody mężczyzna, który poprosił o zapakowanie wybranych przez niego produktów, głównie alkoholu i papierosów. Następnie zaczął grozić sprzedawcy ostrym narzędziem i m.in. uszkodził monitor komputera, po czym wybiegł z częścią skradzionego towaru.

Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Już po niespełna godzinie mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na terenie gminy Rytro, gdy siedział w samochodzie zaparkowanym na bocznej drodze. W pojeździe policjanci odnaleźli również część skradzionego łupu. 29-letni sądeczanin został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych.

Po nocy w policyjnej celi w Prokuraturze Rejonowej w Muszynie zatrzymany usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, uszkodzenia mienia oraz zmuszania do określonego zachowania. Natomiast 8 stycznia br. 29-latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Muszynie, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi mu od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: kom. Justyna Basiaga

              Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu