sobota, 18 maja, 2024
artykuły

Polski Związek Wędkarski w Kaliszu dokonał zarybienia stawów w Parku Przyjaźni

247views

Polski Związek Wędkarski w Kaliszu wspólnie z miastem zorganizował zarybienie stawów w Parku Przyjaźni. Ryby, różnych gatunków w ilości ok. 250 kg zostały zakupione ze składek członkowskich PZW oraz przez miasto Kalisz.  W zarybianiu wzięli udział członkowie związku wędkarskiego wspólnie z władzami miasta oraz dzieci i młodzież zrzeszona w PZW.

Takie zarybiania odbywają się co roku na terenie różnych akwenów kaliskich, w Parku Przyjaźni była to jedna z pierwszych takich akcji zorganizowanych. 

Należy przypomnieć, że Polski Związek Wędkarski zwracał się kilkakrotnie do władz miasta z wnioskami o zarybienie stawów usytuowanych w Parku Przyjaźni. W związku z czym sprawa została poddana szczegółowej analizie i wielu konsultacjom ze środowiskiem wędkarskim.

PZW już od pewnego czasu organizuje w Parku Przyjaźni zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży, więc przyszła pora na wzmocnienie populacji. Wędkarstwo jest to jedna z form rekreacji w ciszy i spokoju na łonie przyrody. Nie koliduje, ani nie przeszkadza innym formom rekreacji, które mają miejsce w Parku Przyjaźni. Wędkujący muszą mieć zezwolenie oraz legitymację członkowską, a ryby złowione nie mogą być zabierane tylko muszą być wpuszczane z powrotem do wody.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Fot. aut.