środa, 24 kwietnia, 2024
artykuły

Poszukiwany Polak zatrzymany w Krakowie-Balicach

608views

Wczoraj w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach przejęli na terenie portu lotniczego deportowanego z Norwegii obywatela RP.

Mężczyzna do Polski powrócił jako wydalony. Przyleciał pod eskortą funkcjonariuszy norweskiej policji. Po przejęciu przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Krakowie Balicach, celem przeprowadzenia dalszych czynności, mężczyzna odmówił złożenia wyjaśnień.  

Okazało się, że 27-latek był poszukiwany celem zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Radomiu do odbycia kary za znęcanie się (art. 207 par. 1 Kodeksu karnego). Dodatkowo  był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Poznaniu – Nowe Miasto i Wilda, celem ustalenia miejsca pobytu, a następnie zatrzymania i osadzenia w Zakładzie Karnym do odbycia kary w związku z popełnionym wykroczeniem.

Po zakończeniu czynności służbowych w godzinach wieczornych, zatrzymany Polak został przewieziony do właściwego Aresztu Śledczego, celem osadzenia.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: chor. szt. SG Tomasz Jarosz

           Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej