sobota, 25 stycznia, 2025
artykuły

Poszukiwany przez kilkanaście prokuratur oszust, chciał wylecieć z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie – Balicach

197views

W sobotę do Eindhoven w Królestwie Niderlandów chciał odlecieć 33-letni Polak. Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach, sprawdzili dane mężczyzny w dostępnych bazach danych SG. Okazało się, że Polak jest poszukiwany za szereg oszustw przez Komendę Miejską Policji w Przemyślu – na wniosek kilkunastu Prokuratur Rejonowych w kraju.

Przez Prokuraturę Rejonową w Żarach i Mogilnie zostały wydane wobec próbującego wyjechać z Polski dwa listy gończe. Dodatkowo na 33-latku widniał zakaz wyjazdu z kraju na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Sanoku.

Poza tym mężczyzna miał zostać zatrzymany na 48 h i przymusowo doprowadzony do Komend Powiatowych Policji w Lublińcu i Lubiniu oraz zatrzymany na podstawie zarządzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Szamotułach.  Należało mu również wręczyć wezwanie do stawiennictwa w charakterze podejrzanego na wniosek Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu.

Zatrzymany mieszkaniec Przemyśla był poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych na wniosek Prokuratur w: Braniewie, Rybniku, Myszkowie, Przemyślu, Gdyni, Ostrowcu Świętokrzyskim, Rzeszowie, Chełmie, Sosnowcu, Myślenicach oraz Nowym Mieście Lubawskim.

Mężczyznę przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy będą realizować dalsze czynności wobec zatrzymanego.

Andrzej Gulewicz  MTV 24

Źródło: Justyna DROŻDŻ

                Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej