sobota, 15 czerwca, 2024
????????????????????????????????????
artykuły

Potrącenie trzech młodych mężczyzn w Nowym Sączu

338views

27 czerwca br. około godziny 18:20 na Alejach Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu doszło do potrącenia trzech młodych mężczyzn.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW wykonywał manewr omijania pojazdu marki Renault, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by umożliwić im przejście na drugą stronę.  Kierowca BMW  nie zatrzymał się i potrącił  pieszych na przejściu. Dwóch 17-latków i 19-latek zostali przetransportowani do szpitala w Nowym Sączu. 

Na miejscu zdarzenia pracowali sądeccy policjanci, w tym funkcjonariusze Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego. 29-letni kierujący BMW był trzeźwy. To obywatel Słowacji – został zatrzymany.  

W toku prowadzonego dochodzenia mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zdecyduje wkrótce o dalszych krokach wobec zatrzymanego.  

Poszkodowani otrzymali pomoc medyczną, dwóch z nich zostało wypisanych do domu jeszcze wczoraj, natomiast 17-latek nadal pozostaje w lecznicy – w stanie niezagrażającym życiu.

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu