poniedziałek, 15 lipca, 2024
filmy

Prezydent Lubomir Handzel o inwestycjach miasta Nowego Sącza

360views

Nowy Sącz, Ratusz  6 grudnia 2023r.

Przez ostatnie lata udało się zrealizować wiele inwestycji w Nowym Sączu. W wyniku aktywnego zarządzania miastem wyremontowano wiele dróg, dużo chodników, zmodernizowany został park Strzeleckiego, wybudowano amfiteatr,  wybudowano 2 mosty i zmodernizowano kolejne 22 mosty, powstało 30 nowych placów zabaw, 16 siłowni pod chmurką, lodowisko kryte, basen otwarty, zmodernizowano basen kryty, wybudowano nowe SPA. Szereg inwestycji już zakończono, ale są jeszcze te w toku.

„Budowa stadionu  to standardowa inwestycja tylko duża i wzbudzająca emocje. Miasto Nowy Sącz stworzyło specjalną spółkę dedykowaną tej inwestycji, zorganizowano finansowane i przeprowadzono przetarg zgodnie z prawem zamówień publicznych i wygrała firma wywodząca się z Nowego Sącza.  Jednak ze względów organizacyjnych i finansowych  spółka nie podołała temu zadaniu i miasto odstąpiło od umowy.  Dlatego też nie udało się całkowicie zamknąć tematu budowy stadionu.  Obecnie prace  budowlane przebiegają  w 83%. Rok 2024 to będzie ostateczny finał zakończenia budowy i stadion będzie przez dziesięciolecia służył mieszkańcom Nowego Sącza.  – powiedział Ludomir Handzel  Prezydent Nowego Sącza.

Obecnie w związku z modernizacją linii kolejowej nr 104 łączącej Nowy Sącz  z Chabówką trwają zaawansowane prace przy jej przebudowie. Rozebrano wiadukt, rozebrano stare torowisko, przygotowywana jest nowa infrastruktura i całkiem nowy grunt pod tory  oraz sieć elektryczną. Nowa zmodernizowana trasa  i  ta dobudowana połączy Nowy Sącz  z  Krakowem  przez Chabówkę i  Podłęże-Piekiełko w 50 min. PKP szybko i skutecznie przygotowuje ten odcinek gigantycznej w sumie inwestycji na terenie miasta.  Trwa również remont dworca kolejowego – Nowy Sącz Miasto.

„Sądeczanka to temat, który zawsze odgrzebywany jest w trakcie wyborów. W sprawie budowy tej drogi  była powołana specjalna komisja parlamentarna, na której czele stał poseł z Nowego Sącza, lecz przez jego nieudolność  nie doszło do skutku wbicia przysłowiowej łopaty w rozpoczęcie robót,  tej tak potrzebnej i kluczowej dla tego regionu inwestycji. Obecny poseł  czyni wszelkie starania  w sprawie jak najszybszej  realizacji  inwestycji” – powiedział Lubomir Handzel Prezydent Nowego Sącza.

Największą imprezą kulturalną w Nowym Sączu jest od lat  ”Sądecka Jesień Kulturalna” , to miesięczny cykl spektakli teatralnych oraz różnego rodzaju koncertów. Ta marka jest budowana cały czas. A ta, która odbija się bardzo dużym echem to wybory Miss Supranational, Mister Supranational i Miss Polski, które bardzo promują  i pokazują  Nowy Sącz w 140 krajach świata i oczywiście też są wielką imprezą w Nowym Sączu.

Jeżeli Koalicja Nowosądecka składająca się z różnych ugrupowań politycznych, z różnych warstw społecznych, jeżeli głos mieszkańców poprą kandydaturę na dalszą kadencję  obecnego Prezydenta Nowego Sącza  to Ludomir Handzel  będzie kandydował i jest na to przygotowany.

Rozmawiał  Lubomir Handzel  Prezydent Nowego Sącza

Andrzej Gulewicz

Relacja filmowa  MTV 24