wtorek, 21 maja, 2024
artykuły

Refleksja przy dźwiękach muzyki – MCK SOKÓŁ zaprasza na Zaduszki Dżemowe

297views

W piątek 3 listopada o godzinie 18:00 Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na koncert Wojtka Klicha, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory zmarłych polskich artystów

„Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha” wpisały się na stałe w tradycję nowosądeckiego Kina SOKÓŁ i rok rocznie przyciągają wielu widzów. Wydarzenie jest doskonałym momentem na chwilę refleksji, wytchnienia oraz zadumy przy dźwiękach doskonałej muzyki.

Wojtek Klich – gitarzysta, kompozytor, wokalista, człowiek orkiestra

Tarnowski muzyk bluesowy, gitarzysta, kompozytor i wokalista, uczestnik kultowego koncertu “List do R.”, jaki odbył się w katowickim Spodku w 1995 roku. Były członek zespoły ZIYO, lider grupy Bardzo Orkiestra, pomysłodawca i animator wielu muzycznych wydarzeń odbywających się w Tarnowie, które na stałe wpisały się do kulturalnego kalendarza miasta: Zaduszki Dżemowe, Wydmuszki Rockowe, festiwal Był Sobie Blues, Wianuszki i Rockowe O!płateczki. Od lat stara się promować i wspierać młode, lokalne talenty oraz integrować tarnowską scenę rockową na płaszczyźnie wielu pokoleń. Autor projektu Karolowe Pieśni, którego ideą jest przedstawienie poezji Karola Wojtyły w muzycznych aranżacjach (przedsięwzięcie zostało zarchiwizowane na wydanej w 2015 roku płycie) .

Miał okazję współpracować m.in. Tadeuszem Nalepą, Wojciechem Waglewskim, Martyną Jakubowicz, Robertem Gawlińskim, Markiem Piekarczykiem i Janem “Kyksem” Skrzekiem. Autor przebojów Małgorzaty Ostrowskiej (“Lipiec ze mną”) i Anny Wyszkoni (“Czy ten pan i pani”, ”Na cześć wariata”) .

Koncertował w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanadzie u boku takich gwiazd, jak Russell Marsland, Carlos Johnson i Charlie Love. /źródło: Fanpage artysty/

Przed koncertem Zespołu zostanie wyświetlony film dokumentalny o Amy Winehouse pt. AMY.

Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano.

Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

AMY to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.

Bilety w cenie 35 zł dostępne w kasie MCK SOKÓŁ oraz online.
Szczegóły na stronie: mcksokol.pl/wydarzenie/zaduszki-dzemowe-wojtka-klicha-1

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz